1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ramazan ayı sportif faaliyetleri start alıyor
Ramazan ayı sportif faaliyetleri start alıyor

Ramazan ayı sportif faaliyetleri start alıyor

Gençlik Spor Bakanlığı’nın ‘Herkes için Spor’ faaliyetleri kapsamında 81 ilde Ramazan ayında bir dizi sportif faaliyeti düzenlenecek.

A+A-

Diyarbakır’da da faaliyetleri yürütecek kurumlar bir araya gelerek yol haritası çizdi.
 
ÜÇ BRANŞ VE ÜÇ KATEGORİDE
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘Herkes için spor’ Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Gençlik Hizmetleri İl Müdürlükleri ve Spor Federasyonları ile birlikte hafta sonları üç branş ve üç kategoride sportif faaliyetler düzenlenecek.
 
Bu kapsamda Diyarbakır Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü’nde toplantı düzenlendi. Toplantıya Gençlik Spor İl Müdürü Mehmet Demir, Şube Müdürü Akın Erim, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Remzi Dayan, Herkes İçin Spor Yöneticileri, Türkiye Basketbol ve Voleybol Federasyonları temsilcileri, İl Spor dalları temsilcileri katıldı.
Toplantıda faaliyetlerin konusu konuşulurken, branşlarda dereceye girenlere verilecek olan ödüllerin de ne olacağı belirlendi. Birinci, ikinci ve üçüncü takımlara kupa, sporculara da madalya verilmesi kararlaştırılırken, maçların iftar saatlerine göre ayarlama yapıldı.
 
VOLEYBOL, BASKETBOL VE FUTSAL
 
‘Voleybol, Basketbol ve Futsal branşlarında genç, büyük ve veteranlar kategorisinde takımlar yarışacak. Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne yapılacak olan başvurularda takımlar belirlenecek ve yapılacak olan kura çekiminde takımlar rakipleri belli olacak. 11-12 Haziran, 18-19 Haziran, 25-26 Haziran tarihlerinde yapılacak müsabakaların ardından final maçları 2-3 Temmuz tarihinde yapılacak.
 
 

HABERE YORUM KAT