1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Rafet İyem'le başarıyı yakalarız'
'Rafet İyem'le başarıyı yakalarız'

'Rafet İyem'le başarıyı yakalarız'

Diyarbakırspor'da kayyum başkanı Nurettin Uğur, önceki gün anlaştıkları teknik direktör Rafet İyem'le başarıyı yakalayacaklarını söyledi. Uğur,”Bu zor dönemde hiçbir şart ortaya koymadan görevi kabul ederek Diyarbakırspor'a olan vefasını ortaya koydu.” de

A+A-

İYEM RESMEN GÖREV BAŞINDA
Diyarbakırspor'da önceki gün anlaşmaya varılan teknik direktör Rafet İyem, dün takımla idmana çıkarak göreve resmen başladı. Maddi sorunları gerekçe göstererek takımdan ayrılma kararı alan İbrahim Tekçi,Faruk Baytar,Metin Akçan,Ahmet Aras,Hikmet Arslan,Şiyar Süleyman Nart ve Murat Kürüm'le ilgili kriz devam ederken, daha önce kadro dışı bırakılan ve aralarında Ali Yıldırım'ın da bulunduğu bazı futbolcular takıma yeniden dahil oldu.
Bir süre önce kulübe "kayyum" olarak atanan Nurettin Uğur, Rafet hocanın deneyimi, bilgi ve birikimi ile genç oyunculara çok şey vererek takımı ligde tutacağına inandıklarını söyledi.


'İÇİMİZDEN BİRİ OLMASI AVANTAJ'
Uğur,"Göreve atandığımda teknik direktörümüz yoktu. Kulübün ayakta durabilmesi için öncelikle ligde kalması lazım. Bunun için teknik direktör sorunumuzun acil olarak çözülmesi gerekiyordu. Teknik direktör Rafet İyem ile yaptığımız görüşmeler sonucunda kendisiyle prensip anlaşmasına vardık. Hocamız takımla antrenmana katıldı. Kendisiyle önümüzdeki hafta sözleşme imzalayacağız. İyem, Diyarbakır'ı ve Diyarbakırspor'u yakından tanıyor. Kendisi daha önce de yaklaşık 2 yıl görev yapmıştı. Hocamızın, kulübümüze büyük katkı yapacağına inanıyoruz. Bugüne kadar büyük özveriyle kulübe katkı sunan antrenör Fehmi Çağlar'a da özellikle teşekkür ediyoruz." dedi.