1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Rafet İyem:'Disiplinden asla taviz vermem
Rafet İyem:'Disiplinden asla taviz vermem

Rafet İyem:'Disiplinden asla taviz vermem

Spor Toto 3.Lig'de zor günler geçiren Güneydoğu'nun sembolü Diyarbakırspor'da Rafet İyem teknik direktörlüğe getirildi.

A+A-

Diyarbakırspor'da uzun dönem Futbolcu, Antrenör ve Teknik adamlık yapan Diyarbakırspor Teknik Direktörü Rafet İyem Diyarisesi.org'ye yaptığı açıklamada, 'Bizler bu takımın formasını yıllarca hayal ettik, üstümüze taktığımız gün heyecandan ayağımız yerlere tir tir titrerdi" dedi.

İyem yeniden Diyarbakırspor'da görev yapmanın kendisi için onur olduğunu sözlerine ekleyerek şunları söyledi:"Diyarbakırspor malum olaylardan dolayı durumu ortada. İşimiz zor ama kesinlikle imkansız değil. Hep beraber dargınlıkları, küskünlükleri geride bırakmak zorundayız. Birlik ve beraberlik, kent bütünlüğü sağlanamazsa bu iş asla sadece benle olmaz. Diyarbakıspor dünyada marka olmuş, Güneydoğu'nun süper lige ilk yükselen, yıllarca büyük kulplere kök söktürmüş inanılmaz bir atmosferi olan büyük bir kulüptü. Tabi ki yeniden o günleri yakalamak imkansız değil. Bunun için önce inanmak lazım. Benim felsefemde disiplin çok önemlidir. Herkes üstüne taktığı formanın ne olduğunu, o sorumluluğun ona ne yüklediğini bilmesi lazım. Eğer kendini o formadan üstün gören varsa derhal üstündekini çıkarsın ve hemen çeksin gitsin. Bu konuda asla taviz vermem. Bu takım 3.ligde de olsa adı Diyarbakırspor'dur. Saygı ve sevgi çerçevesinde işimizi yapacağız.

Takımın en önemli oyuncusu da olsa, en ufak bir disiplinsiziğe asla teviz vermem. Ben onlara yeri gelecek bir baba, bir abi gibi yaklaşacağım. Hele ki tamamı bu kentin çocukları olmaları işimizi kolaylaştıracağı inancındayım. Çünkü birbirimizi anlamamız daha kolay olacak. Sonuçta aynı dili konuşuyoruz, aynı kentin kültürü ile buralara geldik. Diyarbakırspor'da görev almanın benim için bir onur ve şeref olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Buradan öncelikle takımı yalnız bırakan o eşsiz taraftarlarımıza seslenmek istiyorum, eski yöneticilerimize, tüm kent bileşenlerine, valimize, belediye başkanlarımıza, tüm Sivil toplum kuruluşlarına seslenmek istiyorum, Bizlere inanın ve bizlerin yanında olun. Bu takım tüm kentin takımıdır, gelin hep beraber bu yangını söndürelim." dedi

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER (CG)