1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Rafet İyem: 'İçim kan ağlıyor'
Rafet İyem: 'İçim kan ağlıyor'

Rafet İyem: 'İçim kan ağlıyor'

Diyarbakırspor'da teknik sorumlu Rafet İyem dün son maçına çıktı.

A+A-

Spor Toto 3.Ligde son maçlarını oynayan Diyarbakırspor dün oynanan Altınordu maçı sonrası Teknik Direktör Rafet İyem kentten ayrıldı.

Geçtiğimiz hafta istifa ederek, "Altınordu maçında sonuç ne olursa olsun", görevi bıraktığını belirterek istifa eden İyem, çok üzgün olduğunu, yaşananlardan dolayı içinin kan ağladığını belirti

İyem  Diyarinsesi.Org'ye yaptığı açıklamada "Göreve gelmeden belki bir ümit, belki bir sorumlulukla kabul etmiştim. Fakat maalesef gördüğüm ve yaşadığım şu kısacık dönemde Diyarbakırspor'un durumunun çok kötü, bu işin ne teknik direktör, ne de futbolcu odaklı olmadığını, resmen tabiri caizse altının oyulmuş, büyük bir felaketin içinde bir takım var ortada. Bir kere kent bir bütün olarak bu takımı bir köeşeye atmış. Ne bir sahiplenen, ne de sorumluluk yüklenen ortada yok. Kayyum yönetimi gerçekten elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor fakat, bu işi sadece onların omuzlarına yükleyerek sonuç beklemek hayalcilik olur. Kulübün tek sorunu ortada bırakılmış olmasıdır. İnanın 2 Milyon Nüfusa sahip, mazisi çok çok başarılarla dolu böyle bir kulübün göz göre göre yok olması içimi kanatıyor. Konuşurken bile inanın gözlerin doluyor, boğazım düğümleniyor. Ligde oynadığımız köy ve mahalle takımları bile bizden kat be kat üstünler. Hayatlarında Diyarbakırspor'la oynayamayacak takımlarla oynayıp bu durumları yaşamak ne kadar üzücü olduğunu anlatamk çok güç. Takımda oynayan ve gelecek vaaden oyuncular var. Bu çocuklar hepsi benim, senin kısacası bu kentin çocukları. Hepsi futbolu iş edinmiş, bu işten ekmek yiyen çocuklar. Bunlar gibi binlerce gencimiz var, ama maalesef Diyarbakırspor'un bu şekilde belki kapanacak olması, hepsini kahve köeşelerine, sağa sola, işsizler ordusuna katacak. Ben Ankara'da yaşıyorum ama emin olun aklım ve gönlüm hep Diyarbakır'da olacak.

Görev yaptığım şu kısacık dönemde dahi bana destek olan ve yardımcı olan başta siz basın mensupları olmak üzere, yönetim kurulumuza, tüm futbolcu kardeşlerime,
 tüm taraftarlarımıza içtenlikle teşekkür ederim. İnşallah başka bir dönemde bana görev düşerse her zaman bu kulübün yanında olur, hatta kölesi bile olurum."

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER (CG)

HABERE YORUM KAT