1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Provokatör görevi tamamladı
Provokatör görevi tamamladı

Provokatör görevi tamamladı

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor'un bugün oynadığı Denizli Büyükşehir Belediyespor karşılaşması sonrası çıkan olaylarda yaralananlar arasında eski Kulüp Başkanı Şeyhmus Şenyiğit'te vardı.

A+A-

Diyarbakırspor Play-Off yarı final karşılaşmasında 0-0'ın rövanşında Diyarbakır'da oynanan karşılaşmada, Yeşil-Kırmızılı ekibin 88.dakikada kaydettiği gol, sonrası maçın uzatma dakikalarında 90+5. dakikada temas dahi olmaksızın verilen penaltı olayları çığırından çıkardı.

ŞENYİĞİT GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Maçın hakemi 2011-2012 sezonunda Tokat'ta oynanan şaibeli Karşılaşmanında hakemiydi. O maç sonucunda Diyarbakırspor 3.lige düşmüştü.

11263052_961451130586288_4742497339579269805_n.jpg

5 GÜN İŞ GÖREMEZ RAPORU ALDI

Bugün maçın son anlarında gelen çok tartışmalı karar sonrası Diyarbakırlı taraftarlar tel örgüleri yıkarak sahaya girdiler. Olayları durdurmaya çalışanlardan biride eski kulüp Başkanı Şeyhmus Şenyiğitdi. Polislerin taraftara karşı jopların önüne geçerek bir şekilde kendini siper etmiş, ve başına, vücuduna, beline gelen darbeler sonrası hastaneye kaldırıldı. Çocuklarıyla beraber maça giden Şenyiğit, acil müşahade altına alındı ve 5 gün iş göremez raporu verildi.

KENDİNİ JOPLARIN ÖNÜNE ATTI

Şenyiğt hasta yatağından  az önce şunları söyledi: "Vücudum, başım, belim her yerimden darbe aldım ancak hiç bir yerim değil  yüreğim yanıyor. Bunca senenin emeğini bir provakatör sayesinde kaybetmenin acısı ve üzüntüsü içindeyim. Şu artık açıkça belli olmuştur, Diyarbakır kenti hiç bir anlamda bu liglerde istenmiyor, artık bunu kabul edelim. Bunu asla hiç bir kızgınlığımdan söylemiyorum. Bu provakatör ucuz insanların bir kentin kaderiyle oynamaya ne hakkı var. Bunca olayın hesabını kim verecek. Yüzlerce insan hastanelerde, Diyarbakırın adını kötüye çıkarmak için görev aldığı belli olan bir tetikçinin yaptığını şimdi kim temizlyecek.

img-20150518-wa0011.jpg

PROVAKTÖRÜN BİR OYUNU

Bakın maç öncesi, bu hakemin Ege bölgesi Denizli maçına, Ege'den hakem tayini,

aynı hakemin 2011 yılında yine Diyarbakırspor'a yaptıkları henüz unutulmamışken bugün yine çok önemli hayati bir maça verilmesini kim nasıl açıklayacak.

Bakın asla yenilgiye kılıf aramıyorum, futboldur binlerce kez yenildik, bunlar çok doğal ancak bugün Diyarbakır'da sahnelenen olay provakatörlüğün daniskasıdır.

OLAYLAR BURSA'NIN DEVAMI, YÖNETİM CESUR OLSUN

Bu olaylar Bursa'da oynanan maçın uzantısıdır. Türkiye'de bu liglerde bizi istemedikleri artık ortaya net olarak çıkmıştır. Yönetimin acilen toplanarak, daha önce hayata geçirilemeyen o cesur kararı vermesi en erdemli iş olacaktır.

Burada emniyet güçlerini de suçlamıyorum, onlar görevlerini yaparken gelen darbeler çocuklarımıza gelmesin diye kendimi öne attım, darbeler değil, sadece bu ülkenin kirlenen futboluna üzülüyorum.. Memleketime, halkıma yapılanları hazmedemiyorum ona ağlıyorum..

HABERE YORUM KAT