1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Prof.Dr. Yusuf Yağmur’a büyük onur
Prof.Dr. Yusuf Yağmur’a büyük onur

Prof.Dr. Yusuf Yağmur’a büyük onur

10 yıllık profesörlük 26 yıllıkta doktorluk hayatında yaptığı başarılı ameliyatlar ile adından söz ettiren Prof.Dr. Yusuf Yağmur Amerikan Cerrahlar Koleji’nin 102’nci toplantısına üye olarak kabul edilerek cübbe giydi.

A+A-

Dünyanın önemli tıp kuruluşları arasında bulunan Amerikan Cerrahlar Koleji 102’nci toplantısını 2-7 Ekim Günleri arasında ABD’nin Chicago kentinde gerçekleştirdi.


Sağlık alanında yaptığı ameliyatlar ile ilklere imza atan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Profesörlerinden Prof.Dr. Yusuf Yağmur Amerikan Cerrahlar Kolejini’nden ABD’nin Chicago kentinde gerçekleştirilen toplantısına davet edildi. 10 yıllık profesörlük ve 26 yıllık doktorluk hayatında binlerce hastaya umut olan ve yaptığı başarılı ameliyatlar ile dünyanın her ülkesinde nam salan Prof. Dr. Yusuf Yağmur büyük kısmı Amerika’dan olmak üzere 60 değişik ülkeden 1679 cerrah arasında yerini aldı. 


Yaptığı bilimsel çalışmalar nedeniyle Amerikan Cerrahlar Koleji’ne üye olarak seçilen Prof.Dr. Yusuf Yağmur’a törende cübbede giydirildi. 80 bine yakın üyesi bulunan Amerikan Cerrahlar Koleji’nin dünyanın her yerinde üyelerince kurulan birlikleri mevcut olup yaptıkları çalışmalarla dünyaya ışık olmaya devam ediyor. Son üye kabulü olan 102’nci toplantıda aralarında Diyarbakır’dan katılan Prof.Dr. Yusuf Yağmur’un da bulundu 60 değişik ülkeden 1679 cerrah daha katıldı. Türkiye’den Prof.Dr. Yusuf Yağmur’un dışında 6 cerrah daha üye olarak kabul edilirken cerrahlar mutluluklarını dile getirdi. 


 Yusuf Yağmur olup evli ve iki çocuk babasıdır.
 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler