1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Prof. Dr. Seçil ÖZKAN Diyarbakır 'da
Prof. Dr. Seçil ÖZKAN Diyarbakır 'da

Prof. Dr. Seçil ÖZKAN Diyarbakır 'da

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil ÖZKAN, 7-13 Nisan Çocuk Felci Aşı Kampanyası dolayısıyla kampanya açılışı yapmak üzere Diyarbakır 'a geldi.

A+A-

Bağlar Toplum Sağlığı Merkezi 'ni ziyaret eden Prof. Dr. ÖZKAN buradaki aşı standında Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Yardımcısı Dr. A. Çiğdem ŞİMŞEK ile birlikte çocuklara ağızdan iki damla aşı yaparak kampanya açılışını gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Seçil ÖZKAN burada yaptığı basın açıklamasında; ''Daha önce 11 ilimizde gerçekleştirilen aşı kampanyasını Suriye ve Irak gibi komşu ülkelerde çocuk felci vakaları bildirildiği için şimdi de 6 ilimizde daha başlattık. Bu illerden biri de Diyarbakır. Amacımız iki damla aşı ile çocuklarımızın hastalıktan korunmasıdır'' dedi. Diyarbakır için 0-59 aylık hedef çocuk nüfusunun 196 bin 256 olduğunu belirten Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı aşılamanın önemine dikkat çekerek ''İki Damla Aşı Akmasın Gözyaşı'' Sloganını hatırlattı. Aşı Kampanyasının ikinci turunun ise Mayıs ayında gerçekleştirileceğini dile getiren Prof. Dr. ÖZKAN; aşılamanın Dünya Sağlık Örgütü ve Bilim Komisyonu tarafından öngörüldüğünü söyledi.

Ziyaret sırasında Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet ASLAN ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Halk Sağlığı Müdürlüğünden yetkililer de hazır bulundular.Prof. Dr. Seçil ÖZKAN ve beraberindeki heyet daha sonra Halk Sağlığı Müdürlüğü Binası'na geçerek Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet ASLAN' dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
   


 

HABERE YORUM KAT