27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır10 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara1 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,520
  %-0.18
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68

Prim borcunu sildirme fırsatı

Prim borcunu sildirme fırsatı

23 Ocak 2015 Cuma 13:07

Torba yasa ile getirilen SSK ve Bağ-Kur borçlarını yapılandırma fırsatından yararlanmak için son 11 gün.2 Şubat'a kadar başvuranlar, faizi yükünden kurtularak borcunu taksitle ödeyecek. Günü tamamlanan, emekli olabilecek.

Prim borcu olanlar dikkat! Yapılandırma fırsatından yararlanmak istiyorsanız elinizi çabuk tutun. 2 Şubat'a kadar başvuru yapmazsanız, fırsat kaçacak.
 
Torba yasa ile pek çok borç gibi prim borçlarına da yapılandırma imkanı getirildi. Prim borçları için tanınan süre içinde başvuranlar; faiz yükünden kurtuluyor, taksitlendirme imkanına kavuşuyor. Prim borcu olanlar yapılandırmaya büyük ilgi gösterirken, başvuru yapmayı düşünenlerin hızlı hareket etmesi gerekiyor. Genel Sağlık Sigortası borçları dışındaki prim borçlarını yapılandırmak isteyenlerin 2 Şubat'a kadar başvuru yapması şart. Tarihi fırsatı değerlendiren Bağ-Kur'lular hem prim borcunu yapılandıracak hem sağlıktan yararlanmaya başlayacak. Eğer bu şekilde prim günü tamamlanıyorsa, emekli de olabilecek. 
 
KATSAYI EKLENİYOR 
 
Sosyal Güvenlik Destek Primi borcu olan çalışan emekliler de, verilen süre içinde başvuru yaparsa, kolayca yapılandırmadan yararlanacak. Başvuranlar, peşin ya da ikişer aylık dönemler halinde 6, 9, 12, 18 eşit taksitte ödeme seçeneklerinden birini seçecek. 6 taksitte 12 ayda yapılacak ödemelerde 1.05, 9 taksitte 18 ayda yapılacak ödemelerde 1.07, 12 taksitte 24 ayda yapılacak ödemelerde 1.10, 18 taksitte 36 ayda yapılacak ödemelerde ise 1.15 katsayısı esas alınacak. 2 Şubat'a kadar prim borçlarını yapılandırmak için başvuru yapanların, ödeme süresini de
kaçırmaması gerekiyor.
 
POSTA YOLUYLA BAŞVURU İMKANI
 
Yapılandırma başvurusu posta yoluyla da yapılabilecek. Başvuruların posta yolu ile yapılması halinde, taahhütlü, iadeli taahhütlü, PTT Kargo ya da APS yolunun tercih edilmesi halinde, başvuru formunun postaya verildiği tarih kuruma verildiği tarih olarak kabul edilecek. Adi posta yolunun tercih edilmiş olması halinde ise, başvuru formunun kurum evrak kayıtlarına giriş tarihi kuruma verildiği tarih olarak değerlendirilecek.
Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 4039
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com