1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polisten, Dezavantajlı Gençlere Eğitim Desteği
Polisten, Dezavantajlı Gençlere Eğitim Desteği

Polisten, Dezavantajlı Gençlere Eğitim Desteği

Çok sayıda gence yönelik çeşitli kurslar düzenleyen Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne ait Şehitlik Gençlik Destek Merkezi, 18 bin gence ulaşmayı hedefliyor.

A+A-

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yürütülen katıl, izle, dinle projesi içerisinde yer alan Diyarın Renkleri Resim ve Ebru Kursu'nun tanıtımı amacıyla Şehitlik Gençlik Destek Merkezi'nde tören düzenlendi.

İl Emniyet Müdürü Recep Güven, törende yaptığı konuşmada, "Emniyet Müdürlüğü olarak gençlerin uyuşturucu kullanımı ile ilgili farkındalığı artırmak, gençlerin estetik ve mevcut duygularını geliştirerek onların anlamlı birlikteliğini sağlamak ve geleceğe daha sağlıklı, estetik duyguları yüksek insanlar kazandırmak amacıyla merkezde çeşitli kurslar düzenledik" dedi.

Merkezde çalışanların çok ciddi emek verdiğini, daha önce eğitim mezunu ve pedagojik eğitimi alan polislerin gönüllü olarak öğretmenlik yaptığını kaydeden Güven, "Gönüllerini koyuyorlar. Gençler de kendilerine sunulan emeği fazlasıyla vererek taçlandırıyorlar. Çok güzel ürünler görüyoruz. Gençler, merkez sayesinde verimsiz ortamlardan kurtuluyor, yetenekleri geliştiriyor" diye konuştu.

Güven, merkezde eğitim alan gençlerin daha çok dezavantajlı grup yer alan öğrenciler olduğunu anlatarak, kursa gitme imkanı bulamayan gençleri okullarda öğretmen ve yöneticilerin yardımıyla tespit ettiklerini bildirdi.

Güven, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Arkadaşlarımız kendi kabiliyetlerini geliştirme imkanı bulacak, belki çok ünlü ressamlar çıkacak. Diyarbakır'ın şiir potansiyeli de çok iyidir. Müzikte hepsinin kabiliyeti var. Buradan dünyaya ulaşacak kabiliyetler çıkarabiliriz. Planlı, programlı ve istekli olursanız başaramayacağınız hiç bir şey yok. Biz sizin emrinizdeyiz. Yeter ki siz isteyin. Arkadaşlarımın hepsi Diyarbakır'a bu güzel gençlik için geldiler. Hepiniz benim evladım yaşındasınız. En az çocuğum kadar kıymetlisiniz. Bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Sizlerden çok ümitliyiz."

Merkezin yaklaşık 2 yıldır faaliyette bulunduğunu, şimdiye kadar 5 bin gence ulaştıklarına dikkat çeken Güven, hedeflerinin 18 bin gence ulaşmak olduğunu, merkez faaliyetlerini sürekli hale getirmek istediklerini aktardı.

Daha sonra Güven, merkezde müzik atölyesinde gençlerin müzik dinletisini dinledi, onlarla sohbet etti.

HABERE YORUM KAT