1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polislerin işi başından aşkın diye şikayetçi olmadı
Polislerin işi başından aşkın diye şikayetçi olmadı

Polislerin işi başından aşkın diye şikayetçi olmadı

Diyarbakır’da meydana gelen bir kapkaç olayında çantası kapkaça uğrayan genç kız, çevredekilerin polisi arayıp yardım istemesi gerektiğini söylemesi üzerine, “Ülkemizin içinde bulunduğu durum karşısında benimkisi nedir ki, Zaten polislerimizin işi başında

A+A-

Olay Merkez Yenişehir ilçesi Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Diyarbakır Valiliği’nin karşı caddesi olan Lise Caddesi 5. sokakta meydana geldi.

Sokakta ablasıyla birlikte yürüyen 18 yaşındaki isminin içinde 500 liraya yakın para ile kimlik, kredi kartları ve cep telefonu bulunan çantası motosikletli iki kişi tarafından kapkaç yapılarak çalındı.

GENÇ KIZDAN TARİHİ SÖZLER

Olayın şaşkınlığını yaşayan ve çığlıklar atan genç kız ve ablasının imdadına çevredekiler yetişti. Kısa süreli sinir krizine giren genç kızı ablası ve çevredekiler sakinleştirmeye çalıştı. Sakinleşen genç kıza çevredekiler, ‘155 polis imdat’ hattını arayıp yardım istemesi gerektiğini söylerken genç kız, ülkenin içinde bulunduğu durumu da göz önünde bulundurarak tarihi bir sözler sarf etti.

“Ülkemizin içinde bulunduğu durum karşısında benimkisi nedir ki, Zaten polislerimizin işi başından aşkın, vatan benden çok daha önemli” diyerek çevrede toplananları adeta ders niteliğinde konuşan genç kız, daha sonra ablasıyla gözlerden uzaklaştı.

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT