1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Polisleri işte böyle taradık!'Video
'Polisleri işte böyle taradık!'Video

'Polisleri işte böyle taradık!'Video

Diyarbakır'da polis otobüsüne yapılan saldırıyı gerçekleştiren PKK'lı hainler, polisleri nasıl taradıklarını tatbikatta soğuk kanlılıkla anlattılar. İşte o onlar

A+A-

Diyarbakır'da polis servis aracına düzenlenen saldırı sonrası gözaltına alınan 7 kişiden 2'si serbest bırakılırken,  Adliyeye sevk edilen 5 zanlı tutuklandı.

Bugün sabah saatlerinde aralarında bizzat eyleme katıldıkları, silah kullandıkları ve el bombası attıkları tespit edilen 7 şahsın ifadeleri tamamlandı. Savcılık tarafından ifadeleri alındıktan sonra 2 şahıs serbest bırakılırken, 5 şahıs ise tutuklanma talebi ile bir üst mahkemeye sevk edildi. Şahısların şu sıralar mahkemeye ifade verdikleri öğrenildi. Öte taraftan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kriminal Laboratuarı tarafından incelenen ele geçirilen 2 adet uzun namlulu kaleşnikof marka silah, 9 adet şörjör, 5 adet el bombası, 120 adet dolu fişek ve 136 adet boş kovan adli emanete teslim edildi.

8 Ekim günü Diyarbakır'da A. Gaffar Okkan Polis meslek Yüksekokulu hizmetinde kullanılan sevris otobüsüne yönelik olarak yapılan bombalı ve silahlı saldırı eyleminde 4 polis memuru, 1 Teknisyen Yardımcısı şehit olmuş, 18 güvenlik görevlisi yaralanmış, 1 araçta da büyük çaplı maddi hasar meydana gelmişti. Bu arada yaralanan 4 polis memurunun tedavisi ise Diyarbakır'da devam ediyor.