1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polisin titiz çalışması katili yakalattı
Polisin titiz çalışması katili yakalattı

Polisin titiz çalışması katili yakalattı

Diyarbakır polisi, sokak ortasında öldürülen bir gencin katil zanlılarına mermi çekirdeğinden ulaştı.

A+A-

Diyarbakır'da kız meselesi yüzünden sokak ortasında işlenen cinayet polisin titiz çalışması sonunda çözüldü.

Merkez Sur ilçesi Dört Ayaklı Minare Sokağı'nda geçtiğimiz yılın Temmuz ayında kız melesi yüzünden kavga çıktı. Sokakta oturan ve akraba olan dört kişi, aynı sokakta ikamet eden genç bir kızın Ali S. ile sürekli görüşmesinden rahatsız olurken, sokağın dar olması nedeniyle bütün görüşmelere şahit olan aileler, rahatsızlığını dile getirdi ve gençleri uyardı. Ancak aynı durumun devam etmesi üzerine M.D, S.D, H.D ve E.D ile kızla görüştüğü belirtilen Ali S. arasında gerginlik yaşandı. Gerginliğin kavgaya dönüşmesi üzerine silahlar kullanıldı. Yaşanan kavgada Ali S.(27) silahla yaralandı. Başına isabet eden kurşunla Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Ali S.(27) burada 10 gün yoğun bakımda kaldı.

HASTA ÖLÜNCE MERMİ ÇEKİRDEĞİ ÇIKARILDI

 Doktorlar, hastanın kafasındaki kurşun çekirdeğinin çıkartılması durumunda yaralının hayatını kaybedeceği belirterek tedaviyi sürdürdü. Durumu ağır olan hasta 10 günlük tedavinin ardından kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Olayı baştan beri soruşturan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kavgada sadece bir el kullanılan silahın çekirdeğinin cinayetin çözümüne büyük katkı sağlayacağını tespit etti. Ancak çekirdeğin mağdurun kafasında olması nedeniyle beklemeye başladı ve görgü tanıklarının ifadesine başvurdu. Olayın büyük bölümünü çözen ekipler, zanlıları yakalamak için somut delil peşine düştü. Hastanede tedavi gören Ali S.'nin hayatını kaybetmesinin ardından kafatasındaki mermi çekirdeği çıkarılarak balistik incelemeye tabi tutuldu.

ZANLILAR VE YAKINLARINDAN GAZETECİLERE TEHDİT

Olayı bütün yönleriyle aydınlatan Asayiş ekipleri, katil zanlısı olduğunu tespit ettiği kişilere yönelik operasyon düzenledi. Polis, M.D, S.D, H.D ve E.D'yi gözaltına aldı. Diyarbakır Asayiş Şube Müdürlüğünde sorguları tamamlanan zanlılar geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkartıldı. Zırhlı araçlarla adliyeye getirilen zanlılar polis aracından indirilirken görüntü almak isteyen basın mensuplarına saldırmak istedi. Zanlıların yakınları da gazetecileri, cihazlarını kırmakla tehdit etti.

Polisin elinden kurtulmaya çalışarak gazetecilere saldıran zanlılar, cinayetle ilgileri olmadığını ve olayın üzerlerine yıkılmaya çalışıldığını iddia ederken, zanlı yakınları da 'Gerçek katilleri yazın. Cinayeti bunların üzerine yıkmaya çalışıyorlar. Eğer bu görüntüler yayınlanırsa olacaklardan sorumlu değiliz.” Şeklinde tehditler savurması dikkat çekti.