1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polisin eşyasını taşırken esrar kaçırmaya çalıştılar
Polisin eşyasını taşırken esrar kaçırmaya çalıştılar

Polisin eşyasını taşırken esrar kaçırmaya çalıştılar

Diyarbakır'da görev süresini tamamlayan bir polisin, evini taşıdığı nakliye aracını, uyuşturucu tacirleri esrar kaçakçılığında kullanmaya kalkıştı.

A+A-

Diyarbakır'da görev süresini tamamlayan bir polisin, evini taşıdığı nakliye aracını, uyuşturucu tacirleri esrar kaçakçılığında kullanmaya kalkıştı. Polisin sıkı takibi sonucu Ş.D. adlı şahsın kullandığı kamyonda 65 kilo esrar ele geçirildi.

Polis tarafından kaçakçılık yöntemleri deşifre edilen uyuşturucu tacirleri sınır tanımıyor. En son beton kalıplarla uyuşturucu kaçırmaya çalışan kaçakçılar, bu defa tayini çıkan polisin ev taşımasını fırsat bildiler. Olay şöyle gelişti: Diyarbakır'da görev süresi dolan polis memuru, evini taşımak için bir nakliye aracı ile anlaştı. Polisin eşyalarını kamyona yükleyen Ş.D., aracı eşyalarla birlikte Diyarbakır'ın Lice ilçesine götürdü.

Burada ev eşyalarının arasına uyuşturucu gizleyen Ş.D., Diyarbakır'a doğru yola çıktı. Olayı takip eden polis, Ş.D. yönetimindeki kamyonu Diyarbakır girişinde durdurdu. Araçta yapılan aramalarda eşyalar arasına zulalanmış tam 65 kilo esrar ele geçirildi. Olayla ilgili Ş.D. gözaltına alınırken; polis memurunun eşyaları başka bir araçla görev yapacağı ile gönderildi.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, Diyarbakır ilçe ve köylerinden temin ettikleri uyuşturucu maddeleri başta İstanbul olmak üzere batı illerine nakletmek isteyen 6 suç organizasyonuna yönelik son 3 hafta içinde 6 operasyon düzenlendi. Suç ve suç unsurlarının tespit ve ele geçirilmesi amacıyla yapılan istihbarı çalışmalar sonucu gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde 277 kilo 310 gram kubar esrar ve 720 gram eroin ele geçirildi.

Uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili Diyarbakır Adliyesi'ne sevk edilen 9 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polis, halen olaya karışan 3 şahsın yakalanması amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Doğu'da görev süresi biten kamu personelinin tayin nedeniyle evlerini taşımaya başladıklarına dikkat çeken emniyet yetkilileri ise vatandaşlardan eşyalarını taşıttıkları nakliye araçları konusunda dikkatli olmalarını istiyor.