1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polise saldırı ve cinayet
Polise saldırı ve cinayet

Polise saldırı ve cinayet

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde polise silahla saldırarak yaralanmasına neden olan 2 kişi ve yine aynı ilçede bir kişinin ölümüne neden olan 1 şahıs, yapılan baskınlar sonucunda yakalanarak cezaevine konuldu.

A+A-
Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 5 Kasım 2014 Çarşamba günü Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde polis R.Ş.'ye yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırı ile ilgili olarak, M.P., A.Ş., C.Ö., ve S.A. isimli şahısların yakalandığı belirtildi.
 
Açıklamada, "Yakalanan şahısların polis memuru R.Ş.'ye yönelik yaptıkları silahlı saldırıda, R.Ş.'nin hayati tehlike arz eder şekilde yaralanmasına neden olan şüpheli şahıslar, "Ateşli Silahla Yaralama ve Darp" suçlarından adli mercilerce sevk edilmiş, şüphelilerden, M.P. ve A.Ş. isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir" denildi.
 
Açıklamanın devamında ayrıca, 5 Kasım 2014 tarihinde Bağlar ilçesi idaresinde meydana gelen, "Ateşli silahla öldürme ve 6136 SKM" olayı ile ilgili olarak, "Olay anından itibaren yapılan titiz çalışmalar neticesinde, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen M.K. isimli şahıs ekiplerimizce yakalanmıştır. Yakalanan şüpheli şahıs hakkında, "Ateşli silahla öldürme ve 6136 SKM" suçundan hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte çıkarılmış olduğu adli mercilerce tutuklanarak, ilimiz cezaevine teslim edilmiştir" ifadelerine yer verildi.
 
(SI-YRT-SY-Y)
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT