1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polis teşkilatımız, huzur ve güvenliğin teminatıdır
Polis teşkilatımız, huzur ve güvenliğin teminatıdır

Polis teşkilatımız, huzur ve güvenliğin teminatıdır

Diyarbakır AK Parti Milletvekili Dr. Mehmet S. Hamzaoğulları Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.

A+A-

Hamzaoğulları yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

''Kamu düzeninin korunması, milletimizin can ve mal güvenliğinin sağlanması gibi devletimizin çok önemli asli görevlerini yerine getiren Polis Teşkilatımız, vatandaş odaklı bir anlayışla milletimizin huzur ve güvenliğini sağlamak için canlarını tehlikeye atarak gece gündüz demeden özveri ve cesaretle görevlerini yerine getirmektedir.

Kuruluşundan günümüze kadar milletimizin sevgisini, desteğini ve güvenini yanına alarak bu kutsal görevi 168 yıldır başarıyla yerine getirmenin haklı gururunu yaşayan Polis Teşkilatımızın tüm mensuplarına, kuruluş yıl dönümü nedeniyle tebriklerimi iletiyorum.  

Polis Teşkilatımız, güvenlik alanındaki yeni teknolojileri de yakından takip etmek suretiyle değişen şartlara uyum sağlamış, teknolojik alt yapıya sahip araç ve gereçlerle donatılmış modern bir teşkilat konumuna gelmiş; kamu düzeninin sağlanması, ülkemizin güvenliği, milletimizin birlik ve beraberliği için yasalara saygılı, insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne dayalı, temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayış içerisinde çalışmalarını kesintisiz 24 saat özverili bir şekilde sürdürmekte  görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Polis Teşkilatı'mızın kuruluş yıl dönümünü tebrik eder, görevini yerine getirirken şehit olan emniyet teşkilatı mensuplarımızı rahmetle, gazilerimizi saygı ile anıyor görevleri başındaki tüm polislerimize başarılar diliyorum." dedi

HABERE YORUM KAT