1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polis, Silvan'da Gazeteciyi Darp Etti iddiası
Polis, Silvan'da Gazeteciyi Darp Etti iddiası

Polis, Silvan'da Gazeteciyi Darp Etti iddiası

Polis, Silvan'da gazetecilik yapan Kadir Şimşek'i Feridun Mahallesi'nde darp ederek zorla gözaltına aldığı iddia edildi.

A+A-
Silvan Mezopotamya Gazetesi muhabiri Kadir Şimşek, Feridun Mahallesi'nde polisin aşırı güç kullanarak gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltı ile ilgili telefonla bize ulaşan Kadir Şimşek, polisler tarafından darp edildiğini ve şu an polisler tarafından hastaneye götürüldüğünü ifade etti.
 
Olayla ilgili açıklamada bulunan gazeteci Ferhat Parlak, gazeteci arkadaşımızın hangi gerekçeyle gözaltına alındığını biran önce kamuoyuna açıklanması gerekir diyerek, "Arkadaşımızın biran önce serbest bırakılmasını istiyoruz. Barış sürecinde bu tür baskı, şiddet ve gözaltıların olması halkların huzuruna zarar vermektedir. Silvan Kaymakamı Berkan Sönmezay'ın biran önce bu olaya el koymasını kamuoyunun vicdanı olan gazetecilerin üzerindeki baskılara son vermesini istiyoruz. Son zamanlarda Silvan polisinin yerel basın üzerindeki baskı, şiddet ve gözaltıları manidar buluyorum. Polisin bu haksız şiddetine ve gözaltılarına son vermesini istiyorum" diye tepki gösterdi.
 
 

HABERE YORUM KAT