1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polis servis aracına saldırı davası
Polis servis aracına saldırı davası

Polis servis aracına saldırı davası

Diyarbakır'da Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu'na ait servis otobüsüne yönelik düzenlenen ve 4 polis memuru ile 1 teknisyen yardımcısının şehit edildiği, saldırıyla ilgili tutuklu 5 sanığın yargılanmasına devam edildi.

A+A-

Duruşmada, aralarında Bingöl M Tipi Cezaevi'nden dün firar ettikten sonra yakalanan Ramazan Benice ile Ali Nergiz'in de bulunduğu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki görülen duruşma, tutuklu sanıklar Halis Yıldeniz, Murat Yıldeniz, Neytullah Bayram, tutuklu ve dün Bingöl M Tipi Cezaevi'nde firar eden Ramazan Benice ile Ali Nergiz, hazır edilemediği gerekçesiyle ertelendi.

Öte yandan Bingöl M Tipi Cezaevi'nden firar eden 18 tutuklu ve hükümlü arasında yer alan dosyanın sanıklarından Benice ile Nergiz Bingöl Merkez Ortaçanak köyü kırsalında yakalandı.

İddianameden
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca daha önce hazırlanan iddianamede, saldırıyı gerçekleştiren 3 sanık ile saldırı talimatını örgütün dağ kadrosundan PKK'lılara ulaştıran 2 sanık hakkında 31'er kez ağırlaştırılmış müebbet, 8 sanık hakkında ise 10'ar yıl hapis cezası isteniyor.

Diyarbakır-Silvan karayolunda 8 Ekim 2008'de polis servis aracına saldırı düzenlenmiş, saldırıda 4'ü polis memuru 5 kişi şehit edilmiş, 25 kişi yaralanmıştı.

HABERE YORUM KAT