1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polis Servis Aracına Saldırı Davası
Polis Servis Aracına Saldırı Davası

Polis Servis Aracına Saldırı Davası

Diyarbakır'da Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu'na ait servis otobüsüne yönelik düzenlenen ve 4 polis memuru ile 1 teknisyen yardımcısının şehit edildiği, 25 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili davanın görülmesine devam edildi.

A+A-

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanıklar Ramazan Benice, Ali Nergiz, Halis Yıldeniz, Murat Yıldeniz ve Neytullah Bayram hazır bulundu. Tutuksuz yargılanan diğer sanıklar duruşmaya katılmadı.

Duruşmada, cumhuriyet savcısı, hazırladığı mütalaayı mahkemeye sundu.Söz alan sanıklar ve avukatları, mütalaayı inceledikten sonra savunma yapacaklarını belirterek süre istedi.Mahkeme heyeti, verilen aranın ardından, tutuklu sanıkların tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı erteledi.

-İddianameden-

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca daha önce hazırlanan iddianamede, saldırıyı gerçekleştiren 3 sanık ile saldırı talimatını örgütün dağ kadrosundan teröristlere ulaştıran 2 sanık hakkında 31'er kez ağırlaştırılmış müebbet, çoğu saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü üyesi "Reber" kod adlı Mehmet Şah Yıldeniz'in yakınları olan 8 sanık hakkında ise 10'ar yıl hapis cezası isteniyor.

8 Ekim 2008'de Diyarbakır-Silvan karayolunda polis servis aracına saldırı düzenlenmiş, saldırıda 4'ü polis memuru 5 kişi şehit edilmiş, 25 kişi yaralanmıştı.

HABERE YORUM KAT