1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Polis, sahte polisi kılık değiştirerek yakaladı
Polis, sahte polisi kılık değiştirerek yakaladı

Polis, sahte polisi kılık değiştirerek yakaladı

Sancaktepe Asayiş Büro ekipleri, vatandaşları telefonla dolandıran sahte polisi kılık değiştirerek suç üstü yakaladı.

A+A-
Edinilen bilgilere göre olay Sancaktepe'de meydana geldi. Kendini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcıları Cennet T. İsimli kadını arayarak hesabının terör örgütleri tarafından ele geçirildiğini söyledi. Dolandırıcılar 40 bin TL karşılığında kendisini kurtarabileceklerini iddia etti. Durumdan şüphelenen Cennet T. Sancaktepe Emniyet Müdürlüğü'ne başvurdu.
 
Şikayet üzerine harekete geçen Sancaktepe Asayiş Büro ekipleri, dolandırıcılardan gelecek yeni talimatı bekledi. İkinci bir telefon ile mağdur Cennet T., Sancaktepe Asayiş büro 'da hazırlanan kartondan yapılmış sahte paraları bir pakete sararak sahte polisin belirttiği yere gitti. Bu sırada buluşma notasında bulunan iş yerlerinde garson, bakkal ve seyyar satıcı kılığına giren ve çeşitli kılığına giren polis ekipleri, sahte polisin gelmesini bekledi.
 
 
Cennet T. İstenilen yere geldiğinde kendisini bekleyen sahte polisin işaret ettiği yere para paketini bıraktı. Çevrede kılık değiştirerek bekleyen Asayiş Büro Ekipleri sahte polisi parayı alırken suçüstü yakaladı. Gözaltına alınarak Sancaktepe Asayiş büroya getirilen zanlının burada yapılan incelemesinde çeşitli suçlardan çok sayıda kaydı bulunan Ahmet Henteş olduğu ortaya çıktı. Sahte polis yapılan işlemlerin ardından mahkemeye sevk edildi.
 
 
VATANDAŞLARIN DAHA FAZLA CANI YANMASIN 
 
Dolandırılmaya çalışan Cennet T. başından geçenleri anlatarak, "Kendini polis olarak tanıtan şahıslar bankada param olup olmadığını sordular. 'Evet param var' dediğimde bir takım örgütler tarafından hesabıma el konduğunu belirttiler.
Suçluların yakalanması için savcılıkla ortak çalışacaklarını ancak bankadaki paramı çekmemi istediler. Ben şüphelendiğim için telefonu kapatmadan ikinci bir telefon ile Sancaktepe polisi ile irtibata geçtim. Polis yakalama çalışmaları için inanmış görünmemi istedi ve mesai saati dışı olduğu ve bankaların kapalı olduğu için sabah buluşmamı istedi. Sabah beni aradıklarında hesabım 'savcılık tarafından bloke edilmiş parayı çekmek için sizden haber bekliyorum' dedim.
 
Beni bankaya yönlendirdiler. Bankada daha önceden hazırladığımızı kartondan sahte paraları bir paket yaparak dolandırıcıların bana söyledikleri karşı taraftan bir sivil ekibin gelerek benden parayı alacağını ve daha sonra resmi ekiplerin beni alarak emniyete götüreceklerini söylediler. Bana Sancaktepe'de bir adres vererek parayı oraya bırakmamı istediler. Ben bana söylenen yere parayı bıraktıktan sonra çevrede bekleyen polisler şahsı yakaladılar" dedi.
 
Vatandaşları telefon dolandırıcılığı konusunda uyaran Cennet T. "Bu tip dolandırıcılık çok oluyor zaten. Bu arayanların şivelerinden belli oluyor ve polis kimseden para istemez lütfen herkes uyanık olsun kimsenin daha fazla canı yanmasın" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT