1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Polis öğrencilere halı saha turnuvası
Polis öğrencilere halı saha turnuvası

Polis öğrencilere halı saha turnuvası

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Fair-Play Dolu Hayat Projesiyle hem polis sevgisi aşılanıyor, hem de öğrenciler hedefine ulaştırılıyor.

A+A-

Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında finanse edilen Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Fair-Play Dolu Hayat Projesi kapsamında Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Hüseyin Uluğ Ortaokulu ile Sur ilçesinden Yavuz Selim Ortaokulu ve Ziya Gökalp Ortaokulu'ndan toplam 80 öğrenciye 2013-2014 eğitim ve öğrenim süresi boyunca gerekli teknik ve teorik eğitimin verilmesinin ardından öğrenciler, Diyarbakır Polisevi halı sahada maç yaptı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla düzenlediği Fair-Play ruhunun öğrencilere aşılanarak, öğrencilerin polise karşı ön yargılarının kırılmasının hedeflendiği futbol turnuvasına 26 ortaokul katıldı. Turnuva final maçında Vali Ahmet Cemil Serhatlı Ortaokulu ile İnönü Ortaokulu yarıştı. Turnuvaya Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü ve Sur İlçe Kaymakamı Mustafa Kılıç ile polis ve öğrenciler katıldı. Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü tarafından ÇOGEP kapsamında bu projenin başladığını belirten Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, yapılan etkinliklerin devamını sağlayacaklarını söyledi. Düzenlenen etkinliklerin etkilerini toplumda, öğrencilerde görüldüğünü dile getiren Böğürcü, yapılan projelerin destek birimlerinin olduğunu ve onların da katkısıyla süreklilik arz edeceğini kaydetti.

Beş aydan beri öğrencilerle çalışma içerisinde olduklarını anlatan Diyarbakır Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Ramazan Tekeşli ise başladıkları bu projede dört okuldan seksen öğrenciyle haftada bir defa olmak üzere buluştuklarını söyledi.

Tekeşli, "Gerek teorik gerekse pratik uygulamalar yönüyle arkadaşlarımızla beraber olduk. Mart ayı sonunda başladığımız Diyarbakır geneli ortaokullar arası futbol turnuvasına 26 takımımız katıldı. Bugün de final maçını yapmış olduk ve projemiz Fair -Play projesi olduğundan dolayı üçüncülüğü Fair-Play olarak takımımızı seçmiş olduk. Amacımız burada öğrencilerimize hem davranış kazandırmak hem de bu davranışları hayatın her alanında devam ettirebilmelerini sağlamaktır. Diğer taraftan da sporun eğitime engel olmadığını, bilakis desteklediğini herkese gösterebilmek istedik. Ayrıca başarılı olan çocuklarımızı Galatasaray Futbol Okulu kulübüne göndereceğiz. Çok başarılı çocuklarımız var, bunlar işraf edilmeyi bekliyor, şuanda dört ya da beş öğrencimiz seçilmiş durumda. Nasip olursa bundan sonraki yıllarda da bu kabiliyetleri futbol alt yapılarına göndererek başarılarının devam etmelerini sağlayacağız" şeklinde konuştu.

Yapılan müsabakada birinciliği kazanan okul İnönü Ortaokulu oldu. Öğrencilere madalyalarını takdim eden Emniyet Müdürü Böğürcü, buradaki öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekti. Madalya alan İnönü Ortaokulu öğrencisi 14 yaşındaki İbrahim Fidan, yapılan turnuvalarla hayatında çok şey değiştiğini, futboldaki alt yapılarının oluşturulması için yetiştirileceklerini ve iyi bir futbolcu olacağını söyledi.


(EMA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT