1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polis lojmanlarındaki ucube baca vatandaşı isyan ettirdi
Polis lojmanlarındaki ucube baca vatandaşı isyan ettirdi

Polis lojmanlarındaki ucube baca vatandaşı isyan ettirdi

Diyarbakır'ın en modern bulvarlarından Diclekent'te polis lojmanlarının içindeki devasa baca çevre sakinlerini rahatsız ediyor.

A+A-

Diyarbakır'ın en güzel bulvarlarından  Diclekent'teki,  polis lojmanlarının içinde bulunduğu kampüs alanında ısıtma merkezinin yüksek bacaları  görüntü  kirliliği yüzünden çevre sakinleri dev ve ilkel bacanın bir an önce kaldırılmasını ya da daha modern bir hale getirilmesini istiyorlar.

Yıllar önce kömürlü sistemle çalışan ısıtmaya yönelik olarak dikilen dev bacanın hem ilkel görüntüsü hem de çevre kirliliğini öne süren vatandaşlar, bu bacanın artık miadını doldurduğunu ve ucube bir hal aldığını ileri sürerek belediye ve valiliği göreve davet ettiler.

DEVASA BACA GÖRÜNTÜ KİRLİĞİ YARATIYORcop.jpg

Yıllar  önce kömürlü sisteme göre yapılmış fakat doğal gazın gelişiyle bacaların işlevi aynen devam etmiş. Haber için gittiğimizde başka bir çevre problemini daha tespit ettik. Bu da Kampüs alanı içinde gelişi güzel atılmış çöpler ve çevrede yüksek bacalarının çevre görüntüsünü bozduğuna dair onlarca telefon aldık. Yerinde gördüğümüz görüntü, mahalle sakinlerinin tepkisine yol açıyor.  Vatandaşlar, çok şikayetçi oldukları sorunlar için Valiliğin ve Belediyenin soruna acilen çözüm bulmalarını isteyerek şunları söylediler: "Yıllar önce kömürlü sisteme göre yapılmış olan bu devasa ucube baca, yıllar sonra doğal gazın gelişiyle durumunu aynen devam ettirmiş. Burası Diyarbakır'ın modern yüzü, en güzel bölgesi hele lojmanların içindeki o çöplük, dev bacayla birlikte hiç hoş görüntülerin olmadığını her yere yazdık, söyledik. Ne gelen var, ne ilgilenen.  Lojman alanı içinde etrafa gelişi güzel atılmış çöpler ve  atık malzemelerin depolama şekli polis teşkilatına yakışmayacak bir şekildedir.. Özellikle Emniyet Müdürümüz Sayın Recep Güven'in bu lojmanlara gelerek bu bacayı görmesini, etraftaki çöplüğü görmesi sorunun çözümüne katkı olacağını düşünüyoruz. "

Umut ediyoruz ki çevreye duyarlı vatandaşlarımızın bu dileği karşılığını bulur.

HABERE YORUM KAT