1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polis kapsülü minik Mehmet'in başına saplandı
Polis kapsülü minik Mehmet'in başına saplandı

Polis kapsülü minik Mehmet'in başına saplandı

10 yaşındaki Mehmet Ezer polis müdahalesinde yaralandı

A+A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde BDP'nin düzenlediği miting sonrası izinsiz gösteri yaparak polise saldıran gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahalede bulundu.

Azizoğlu Meydanı'nda yapılan mitingin ardından yüzleri kapalı bir grup, polise havai fişek ve taşlarla saldırdı. Bunun üzerine güvenlik güçleri tazyikli su ve biber gazı ile müdahale ederek, grubu dağıttı.

10 YAŞINDAKİ MEHMET EZER YARALANDI
Olaylar sırasında başına bir cisim isabet eden Mehmet Ezer (10) yaralandı. Ezer, Silvan Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildi. Ezer'in başına polisin kullandığı gaz kapsülünün isabet ettiği öğrenildi.

EFKAN ALA MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ
Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, Mehmet Ezer'in yaralanması ile ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala'yı telefonla arayarak görüştü. Zana, Bakan Ala'nın olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve bu kapsamda yarın (Çarşamba) Diyarbakır'a müfettiş görevlendirileceğini söylediğini bildirdi. Efkan Ala da ilerleyen saatlerde yaptığı açıklamayla "Bugün müfettişleri görevlendirdim" dedi. 

MEHMET EREZ'İN DURUMU İYİYE GİDİYOR
Dicle Üniversitesi genel sekreteri Prog. Dr. Sabri Eyigün, hastaneye getirildiğinde Erez'in şuurunun gidip geldiğini ancak şu anda açık olduğunu ve durumunun iyiye gittiğini söyledi. Yoğun bakım ünitesinde gözetim altında tutulan Mehmet Erez'in, kendisini ziyaret eden Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile konuştuğu da öğrenildi. 

HABERE YORUM KAT