1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polis aman vermiyor
Polis aman vermiyor

Polis aman vermiyor

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, 1 Temmuz-31 Ekim 2014 tarihleri arasında operasyonel faaliyetler sonucunda 7 cinayet olayında 23 şahsın, 63 silahlı olayda 21 şahısın ve aranan 13 şahsın yakalandığını açıkladı.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 10 cinayet olayında 6 failin yakalandığı ve kimliği belirlenen 4 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmaların aralıksız sürdüğü belirtildi.

Açıklamada, “63 ateşli silahla yaralama olayında 21 fail yakalanmıştır. Kimliği belirlenen 10 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürmektedir. 32 olayın faili ise kimlik tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.  Ayrıca 1 Ocak -31 Temmuz 2014 tarihleri arasında meydana gelen ateşli silahla yaralama olaylarında 31 olay aydınlatılmış, olayla ilgisi bulunan 70 şahıs yakalanmıştır.

Kimliği belirlenen 18 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar sürdürülmektedir. 142 kesici aletle yaralama olayında da, 65 olayın faili yakalanmıştır. Kimliği belirlenen 11 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürmektedir. 66 olayın ise failinin kimliğinin tespit edilmesi ve yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Kayıp başvurusu olaylarında, merkez ilçeler ve taşra ilçelere bağlı polis merkezlerine yapılan kayıp müracaatı alınıp, yapılan çalışmalar neticesinde 241 kişi diğer İl Emniyet Müdürlüğü'nce kayıp müracaatı alınan 18 kişi bulunmuştur.  

Çeşitli suçlardan aranan ve kesinleşmiş hapis cezaları bulunan 324 şahıs yakalanırken, bu kişilerden 2'si kasten öldürme suçundan aranırken, 16'sının ise 5 yıl ve üzeri kesinleşmiş hapis cezaları bulunmaktadır. Ayrıca terör nitelikli olduğu tespit edilen ve TEM Şube Müdürlüğü dosyasına devredilen 13 kişi yakalanmıştır” denildi. 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT