1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Polis adaylarına seminer
Polis adaylarına seminer

Polis adaylarına seminer

Dicle Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Füsun Özçelebi, A. Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu öğrencilerine “Etkili İletişim Teknikleri” konusunda seminer verdi.

A+A-
A. Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu spor salonunda gerçekleşen etkinlikte yaklaşık 800 polis okulu öğrencisi, Füsun Özçelebi tarafından etkili iletişim kurabilmek için yapılması gereken tüm detayları öğrendi.
 
Samimi ve sıcak bir ortamda geçen seminerde polis adaylarına sorular yöneten ve fikirlerini alan Özçelebi, iletişimin diğer insanlarla her türlü sözlü ve sözsüz etkileşim kurmak olduğunu ifade etti.
 
“İletişim, iki insan birbirinin farkına vardığı andan itibaren başlar” diyen Özçelebi, insanların iletişim yoluyla birbirini anlamayı, sevmeyi, ilişkileri başlatmayı ve sonlandırmayı ve birçok duyguyu öğrenmeyi idrak ettiğini ifade etti.
 
İletişimin,  insan davranışlarının bir ürünü ve iki yönlü bir süreç olduğunu dile getiren Özçelebi, “İş hayatında başarının %85'i doğru iletişime dayanır. İş hayatında kusurların %75'i iletişim eksikliğinden kaynaklanır. İş hayatında kayıpların %80'i kötü iletişim yüzündendir” dedi.
 
Özçelebi, iletişimin sözlü ve sözsüz olmak üzere iki türden oluştuğunu, iletişim sadece konuşmak olmadığını vurgulayarak, iletişim becerisinin insanlara doğuştan verilen bir yetenek olmadığını, öğrenilebilir ve geliştirilebilir beceri olduğunu söyledi.
 
“Konuşurken göz temasından kaçınılması, boş boş ve sabit bir noktaya bakma, ellerle ağzın örtülmeye çalışılması kişinin büyük ihtimalle yalan söylediğinin göstergesidir” diyen Özçelebi, etkili bir iletişim kurmak için insanların yüzüne bakarak konuşulması gerektiğini ve karşınızdakini dinlediğinize dair baş hareketleri, gülümseme ile onay verilmesi gerektiğini söyledi.
 
Akıcı üslubu ve samimi sunumu ile yaklaşık 1.5 saat süren bir seminer veren Füsun Özçelebi'ye A. Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı İbrahim Yazıcı tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. 
 
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT