1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Podolski, Huntelaar, Pato Galatasaray yolunda
Podolski, Huntelaar, Pato Galatasaray yolunda

Podolski, Huntelaar, Pato Galatasaray yolunda

Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, Lokomotiv Moskova'nın Senegalli golcüsü Oumar Niasse'yi kadrosuna kattığı iddia edilirken Cüneyt Tanman iddialara yanıt verdi

A+A-

Galatasaray'da futbolun patronu Cüneyt Tanman, A Spor'da yayınlanan Transfer Raporu programına transfer politikaları ve medyada ismi geçen oyuncularla ilgili net açıklamalar yaptı.

İşte Cüneyt Tanman'ın sözleri:

"Niasse ile ilgili bir haber gelmedi. Akşama kadar Florya'daydım, bizim öyle bir bilgimiz yok.

Taraftarlar kaygı duymakta haklı olabilirler ama yeni bir yönetimiz. Çalkantılı bir süreçten geldik. 3 başkan, 2 teknik direktör değişti. Zorlu bir süreçti ama iki şampiyonluk geldi. Hamza Hoca, 6 ayda takımını alıp getirdiği nokta açık. Hamza Hoca'nın istediği konulard atransfer olacak. Geçmişteki hataları yapmayacağız. Van Persie'den başladı, Huntelaar'dan gitti. 15 oyuncu ismi geçti. Bu isimler menajerlerin bizlere ulaştırmaya çalıştığı oyuncular. Galatasaray birçok oyuncuyla ilgileniyor. Biz bu isimlerden, mali tablolarımıza uyan isimleri alacağız."

"Transfer konusunda Başkan Dursun Özbek, ben ve Hamza Hoca arasında uzlaşma var. Önümüzde 2 kamp var. İlk kamp sonrası daha net bir tablo ortaya çıkacak. Gazetelerde yazılanlardan sonra taraftarlarımızın heyecanlanması normal. Ancak, daha itidalli gitmeliyiz. Sonuçta şampiyon olmuş bir kadro var."

"12 OYUNCU GİDECEK! 1-2 GENÇ, 1-2 YILDIZ"
"Hocanın göstereceği yol bizim için önemli. Gerekenleri yapacağız, kimse kaygı duymasın. 3 tane nokta atışı yapacağımız bölge var. 1-2 tane genç, 1-2 tane tecrübeli, kenardan gelince oyunu değiştirecek oyuncu politikamız var. 40 küsür oyuncumuz var, bu oyuncuların 28'e inmesi gerekiyor. Ciddi bir operasyon planlarımız var, duyacaksınız. 3-4 tanesini yakın zamanda açıklayacağız. Transfer uluorta yapılacak şey değil. Gizli, sessiz olmasında fayda var. Hiçbir şey yapılmıyor gibi kaygı olmasın. Hem Hamza Hoca'ya hem de bize güvensin taraftarlarımız."

"3 TANE İLK 11 OYUNCUSU GELECEK"
"Mali kriterlere dikakt etmemiz gerekiyor. 3 tane ilk 11'e girme potansiyelli oyuncu alacağız. Kadromuz var, gidecekler var. Hepsinin planı yapıldı. Çalışmalar sürüyor. Net rakamlar söylemek doğru olmaz. Transferin sessiz yapılmasında fayda var. Basın açısından hoş bir durum değil ama yönetim açısından böyle olması gerekiyor."

NIASSE VE MELO...
"Galatasaray'ın ilgi duyduğu oyuncular arasında Niasse ama 1 numara değil. Daha öncelikli oyuncular var. Hangisinin olacağı konusunda bilgi veremiyoruz.

Felipe Melo için bir teklif almadık. 1 yıl daha sözleşmesi var. Menajeriyle konuşuyoruz. Biz onun 1 yıl daha kalmasını istiyoruz. Onlardan da bir teklif gelmedi, ayrılık için."

"ÖZEL HAYATI, SAKATLIKLARINI BİLE İNCELİYORUZ"
"Transferlerimiz Süper Lig ağırlık değil, yurtdışı ağırlıklı olacak. Hamza Hoca'nın oynatmak istediği sisteme uygun oyuncular ilgi alanımıza giriyor. 2011'de ben Galatasaray'dayken başlayan scouting sistemi var. Adı geçen tüm oyuncuların 8-10 maçının kayıtları, görüntüleri var. 4000'den fazla görüntü var elimizde. Canlı izlemeler de geçmişte yapılmış. Özel yaşamları, sakatlıklarını bile inceliyoruz. Galatasaray'ın bütçesine uygun, Hamza Hoca'nın oyun formatına uygun isimlerin olmasına dikkat ediyoruz."

PODOLSKI, HUNTELAAR VE PATO...
"Podolski ve Huntelaar ilgi alanımızda. Ancak, spesifik olarak bunları söylemek doğru olmaz. Pato ismi bize 3-4 menajerden geldi. Diğer oyunculardan da geliyor. Çok fazla isim var. İlgi alanımız var. Çalışmalarımız sürüyor. Ancak, şunu şöylemek istiyorum, ihtiyaçlarımızı alacağız. Panik halde, yalan yanlış hamleler yapmayacağız. O konuda dikkat ediyoruz." (HABERTÜRK)

HABERE YORUM KAT