1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. PlayStation 4 ne zaman çıkıyor?
PlayStation 4 ne zaman çıkıyor?

PlayStation 4 ne zaman çıkıyor?

Birçok oyuna hayat veren Unreal Engine hakkında konuşan Epic Games, PlayStation ve Xbox konsollarında sonraki neslin tahmini çıkış tarihini açıkladı

A+A-
Video oyunlarına dünyasında her yeni sürümüyle bulunduğu döneme damgasını vuran Unreal Engine'i kimler kullanmadı ki; BioShock, Rainbow Six, Gears of War, Mass Effect ve daha birçok farklı türden yapım. Motorun yapımcısı Epic Games bir söyleşide sıradaki sürüm olan Unreal Engine 4'ün çıkış tarihini açıklarken, bir sonraki konsol nesli için de bir öngörüde bulundu.Sonraki Nesil 2012'de GelebilirEpic Games'ten Mike Capps'e göre, Unreal Engine 4, 2012 ila 2018 yılları arasında boy göstereceği tahmin edilen bir sonraki nesil konsollarla birlikte çıkacak.Diğer önemli bir nokta ise, başarılı oyun motorunun 4. sürümünün konsol odaklı çıkacağı. Yani Sony'nin PlayStation 3'ten, Microsoft'un da Xbox 360'tan sonraki konsolları (elbette Nintendo da bir sonraki nesilde donanıma ağırlık verebilir), Unreal Engine 4'ün esas hedefi olacak.
Image
PC ise bunlardan sonra düşünülecek. Aslında bu durum, gelecekte oyun konusunda konsollar ve PC arasındaki dengenin nasıl kurulacağı hakkında da ipuçları içeriyor. Öte yandan, UE3 ile hazırlanan oyunların bile harikulade göründükleri düşünüldüğünde, Unreal Engine 4'ü hayal etmek mümkün değil.

:: PC oyunculuğu bir sonraki nesilde ölecek mi dersiniz?http://shiftdelete.net