1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Play-Off tarihleri belli oldu
Play-Off tarihleri belli oldu

Play-Off tarihleri belli oldu

DİYARİNSESİ.ORG - Türkiye Futbol Federasyonu, 2014 - 2015 Sezonu Spor Toto 3. Lig Play-Off müsabaka tarihlerini belirledi.

A+A-

Spor Toto 3.Lig 2.Grupta mücadele eden Diyarbakırspor daha önceden Play-Off finallerine kalmayı başarmıştı. Kalan son 2 haftada ligİ 2. veya 3.ü olmak için mücadele edecek olan Diyarbakırspor'un Play-Off tarihleri bugün belli oldu.

Spor Toto 3. Lig'de Play-off takvimi ve statüsü:
 

SPOR TOTO 3. LİG

 

Ev Sahibi Takım

Misafir Takım

 

1. Maçlar

Grup 5. si

Grup 2. si

14 Mayıs Perşembe

1. Maçlar

Grup 4. sü

Grup 3. sü

2. Maçlar

Grup 2. si

Grup 5. si

18 Mayıs Pazartesi

2. Maçlar

Grup 3. sü

Grup 4. sü


SPOR TOTO 3. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ
 
MADDE 3 - MÜSABAKA SİSTEMİ

 
(4) Play-Off'larda, her grupta grubunu 2. sırada bitiren takım 5. sırada bitiren takımla, 3. sırada bitiren takım ise 4. sırada bitiren takım ile çift maç eleme usulüne göre eşleşirler. İlk müsabakalar 4. ve 5. Takımların sahasında oynanır.

(5) Bu maddenin 4. fıkrasında belirtilen müsabakalarda kazanan takımlar tek maç eleme usulüne göre final müsabakası oynarlar. Her grupta ayrı ayrı oynanan play-off müsabakaları sonunda finalde kazanan takımlar (toplam 3 takım) Spor Toto 2. Ligine yükselirler.

(6) Play Off Müsabakalarında, galibiyet sayılarının eşit olması halinde ikili averaj göz önüne alınır ve rakip takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar. Bu durumda da tur atlayan takım belirlenemiyorsa (iki takımın da evinde ve rakip takım sahasında attığı gol sayısı eşit ise), ikinci müsabakada on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devrelerinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir. Uzatma süresi içerisinde eğer takımlar eşit sayıda gol atarlarsa, rakip sahada atılan gol adedi fazla olan takım, yani misafir takım tur atlar ve penaltı atışları yapılmaz.

(7) Final müsabakasının normal süresi berabere sonuçlandığı takdirde, on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devresinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir.

HABERE YORUM KAT