1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Plastik cerrahi uygulamaları kilo kontrolünde başarılı sonuç veriyor
Plastik cerrahi uygulamaları kilo kontrolünde başarılı sonuç veriyor

Plastik cerrahi uygulamaları kilo kontrolünde başarılı sonuç veriyor

Memorial Diyarbakır Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü'nden Op. Dr. Ali Cemal Yılmaz , "Kilo fazlalığına karşı plastik cerrahi uygulamaları, başarılı sonuçlar sağlamaktadır" dedi.

A+A-

Yılmaz, televizyon ve internet bağımlılığı, özellikle masa başı çalışanlarda hareketsiz yaşam, abur cubur ve fast food türü yiyecek tüketiminin giderek yaygınlaşmasınin insan sağlığı üzerinde olumsuz etkilere yol açarak, çağın en büyük hastalığı obeziteye zemin hazırladığını kaydetti.

Yaşam kalitesini artıran doğru diyet ve egzersiz ile hareketli bir yaşam şeklinin tercih edilmesinin obeziteye karşı koruyucu önlemler olduğunu belirten Yılmaz, "Ancak alınan tüm bu önlemlere rağmen kilo vermek önemli bir sorun haline gelebilir. Bunun en önemli nedeni, genetik eğilimdir. Obezite aynı zamanda tip 2 diyabet hastalığına eğilimi de artırmaktadır. Ancak obeziteden kurtularak zayıflayan hastaların diyabet hastalığının seyrinde düzelme görülmektedir." dedi.

Yılmaz, kilo veremeyen tip 2 diyabet hastalarında "Vaser liposuction" işleminin, kilo verilmesinde önemli bir rol oynadığını belirterek, yöntemin bu hasta grubu için çözüm sağladığını kaydetti.

Fazla kiloların, erkeklerde özellikle göbek bölgesi, kadınlarda ise basen ve üst bacak bölgelerindeki yağlanmalarla kendini gösterdiğini, vücudun bu bölgeleri için, spor ve diyetin yeterli olmadığını ifade eden Yılmaz,"Özellikle bel çevresi, karın ve bacaklardaki kilo fazlalığına karşı plastik cerrahi uygulamaları, başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Bölgesel zayıflama amaçlı olarak kullanılan cerrahi uygulamalar, yaşa, cilt kalitesine, kadınlarda doğum sayısına göre belirlenmektedir" diye konuştu.

Yılmaz, şunları söyledi: "Vaser liposuction yöntemi, hastaların iyileşme ve sosyal yaşamlarına geri dönme sürelerini kısaltmaktadır. Rahat uygulanabilir bir yöntem olmasının yanı sıra hastaya ağrısız ve morluk oluşturmayan bir tedavi olanağı sunmaktadır. Bu işlemden hastaların maksimum seviyede yarar görmesi için sağlıklı beslenme ve düzenli diyet programlarından vazgeçmemeleri de çok önemlidir. Diyet ve egzersizle kilo veremeyen hastaların, vaser liposuction desteği ile bölgesel zayıflamaları sağlanmaktadır. Vaser liposuction vücuttan 6-7 kilo yağ çıkarabilmekte, hasta iki ay içinde bu değişimi fark edebilmektedir.

HABERE YORUM KAT