1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Planlama ve öncelikler paylaşıldı
Planlama ve öncelikler paylaşıldı

Planlama ve öncelikler paylaşıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü'nün Meclis üyeleri Nadir Bingöl, Eşref Mametoğlu ve Azize Değer Kutlu, DİSKİ olarak 5 yılda planladıkları çalışmaları, öncelikleri bütün ilçe belediye ve ilçe dinamikleri ile paylaş

A+A-

DİSKİ Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi'ne dahil olan ilçelerde yaptığı ihtiyaç analizinden sonra bu bölgelerde şube müdürlükleri oluşturdu.

Bilgi akışını sağlamak için otomasyon sistemi oluşturan DİSKİ, malzeme, araç ve ekipmanlar konusunda da takviyeler yaptı. DİSKİ Meclis üyeleri Nadir Bingöl, Eşref Mametoğlu ve Azize Değer Kutlu çevre ilçe belediyeleri, mahalle meclisleriyle yaptığı toplantıda kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerini paylaştı. DİSKİ Meclis Üyeleri son olarak Sur Belediyesi'nde toplantı yaptı.

Toplantıya DİSKİ'nin ilgili birim sorumlularının yanı sıra Sur Belediyesi Eşbaşkanı Seyit Narin, DBP Sur İlçe yöneticileri, mahalle meclisleri de katıldı. Sur'un önceliklerini dinleyen Meclis Üyeleri, yaptıkları ihtiyaç analizi ve planlamaları konusunda bilgi vererek ortaklaştı.
Toplantıda bir konuşma yapan Sur Belediyesi Eşbaşkanı Seyit Narin, seçimlerden sonra Büyükşehir Belediyesi, DİSKİ ve ilçe belediyeleri olarak halkın sorunlarını çözmek için bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Verdikleri sözler ile yaşam felsefelerinin aynı olduğunu belirten Narin, köy ve mahalle komisyonları ile ortaklaşarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

DİSKİ Meclis üyesi Nadir Bingöl ise, çevre ilçelerde DİSKİ şubeleri oluşturduklarını, araç ve gereç takviyeleri yaptıklarını belirtti. Bingöl, yaptıkları takviyelerden sonra öncelikleri belirlemek için ilçe belediyeleri, köy ve mahalle meclisleri ile bir araya geldiklerini söyledi. Bingöl, 1 Eylül'den sonra kısa, orta ve uzun vadeli çalışmalara başlanacağını kaydetti.

Daha sonra toplantıya katılanlar öncelikler hakkında görüş ve önerileri dile getirdi.


(ÜN-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT