1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Plaka ile Ehliyet Ceza Puanı - Hasar - Araç Borç Sorgulama
Plaka ile Ehliyet Ceza Puanı - Hasar - Araç Borç Sorgulama

Plaka ile Ehliyet Ceza Puanı - Hasar - Araç Borç Sorgulama

Plaka ile Ehliyet Ceza Puanı - Hasar - Araç Borç Sorgulama

A+A-

 

 

 

 
Ehliyet ceza puanı sorgulama sistemi araç kullanan vatandaşlarımızın bu süreçte trafikte göstermiş oldukları faaliyetlerde yapmış oldukları hatalardan ötürü ehliyetine verilen cezaların ne kadar olduğunu ve cezanın ne kadar kaldığını bizlere gösteren bir sistemdir. Yenilenen trafik cezaları kanunu ile birlikte artık sürücüler için ağır yaptırımlar gelmeye başladı.
 
Uygulanan trafik kurallarının caydırıcı özelliğinin olmasından ötürü vatandaşlarımız hem kendilerini hem de ceplerini düşünerek daha dikkatli araç kullanımlarına yönelmeye başladılar. Sistemin işleyip işlemediğini analiz ettiğimiz zaman geçmiş ile bu günü kıyaslamak yeterli olacaktır. Yeni kurallar ile birlikte trafik kazalarında önemli azalmalar meydana geldiği kaçınılmazdır.
 
ehliyet ceza puanı sınırı, ehliyet ceza puanı 100 olursa ne olur, ehliyet ceza puanı ne zaman silinir, ehliyet ceza puanı maddeleri sınırı gibi birçok konuya açıklı getirilecektir. 
 

Plakadan araç hasar sorgulama araç almak isteyenlerin en çok yaptıkları sorgulamalardan biridir. Araç alırken araca ait bütün bilgileri çok iyi bir biçimde bilmek gerekiyor. Bunun için sizlere önerebileceğimiz konu araç sorgulaması yapmadan sakın yeni bir araç almayın.
 
Günümüzde sıfır araçlar vergi yükünden ötürü çok pahalı araçlar oldukları için vatandaşlarımız kasko yaptırarak araçlarının başına gelebilecek bir hasarda mağdur olmadan süreci atlatmak isterler. Çoğu vatandaşınız da sıfır araç almak yerine daha ucuz olan ikinci el araçlara yönelerek masrafları biraz daha alt limitlere çekmenin yollarını araçlar.
 
 
Bilindiği gibi araçlar çok farklı sebeplerden ötürü kazalara maruz kalabilmektedir. Bu tür durumlarda kasko şirketleri devreye girmekte ve araçlar ile ilgili her türlü bilgini sisteme işleyerek sigorta içeriğine göre aracın hasarını karşılamaktadır. Kasko sisteminden ötürü araçlara ait bütün bilgileri sisteme yansıtılmış bulunuyor. Yani bir insanlarda olduğu gibi kasko kazası aracın sabıkası gibi bir şey oluyor.
 
Bu yolla bu araç sisteme işlendiği için araç şase no veya plakadan araç hasar sorgulama işlemi yapıldığı zaman aracın ne derece hasarlı olduğu ve araca bir daha kasko yapılıp yapılmayacağına dair bilgilerin hepsi öğrenilebilmektedir. Böyle bir durum neden önemlidir diye soracak olursanız, ikinci el araç alımlarında araçların hasarına göre araç fiyatları da büyük oranda değişikliğe uğramaktadır. Aynı model bir aracı hasarsızı ile hasarlısı arasında 20.000 gibi bir fiyat oynaması olabilmektedir.
 

 

 

Plakadan araç borç sorgulama işlemleri genel anlamda ikinci el araç alımı yapmak isteyen veya bu işin ticaretini gerçekleştiren vatandaşlarımız arasında oldukça önemli bir sorgulama servisidir. Plaka değişimi gerçekleştirmeden araç alacaklar bu yolla aracın plakasına kayıtlı borcun olup olmadığını kısa süre içerisinde öğreneceklerdir. Trafikte araç kullanırken birçok sebepten ötürü ceza yeme durumu ile baş başa kalabilmekteyiz.

Aracınıza gelmiş olan cezalar ile ilgili bazen malumat sahibi olunamayabilir. Çünkü trafik cezalarının kesilmesi artık sadece polisler tarafından direk gerçekleşmeyebiliyor. Mobese sistemleri aracılığı ile kesilen cezalar eski ev veya iş adreslerine yönlendirilebilmektedir. Böyle bir durumda aracı aldığınız zaman büyük bir sürpriz ile karşılaşmamak adına yapmanız gereken şey araç borç sorgulama servisini kullanarak aracınızın borcunun olup olmadığınızı öğrenmenizdir.

araç borç sorgulama e devlet, gib, hgs, ogs, araç borç sorgulama mesaj sms, araç borç sorgulama bandrol tc ile gibi birçok konu araç borcu sorgulamaya yönelik olarak yapılabilmektedir. 

 

Plaka ile araç sorgulama işlemleri popüler sorgulama hizmetleri içerisindeki yerini daima almıştır. Araçlarınız ile ilgili rutin gerçekleştireceğiniz işlemler olduğu için bu konuda yapılması gerekenler plaka ile araç bilgilerini elde etme işlemidir. Araç alırken sadece aracı sürmek için aldığınızı düşünüyorsanız bu bir yanılgı olacaktır. Zira araç demek masraf ve özel ilgi manasına gelmektedir. Her şeyden önce kendi güvenliğimiz için araçların düzenli bakımlarını gerçekleştirmemiz gerekir. 

 

Aksi durumda istenmeyen şeyler ortaya çıkabilmektedir. Araç alacaksanız bunların hepsini irdeleyerek araç almanız her şeyden önce sizlerin faydasına olacaktır. Sorgulahesapla.com sitesi olarak bu yazımızda plakadan araç sorgulama ile ilgili bilgiler vereceğiz. Ayrıca bu sistem ile hangi bilgilerin elde edileceğini de öğrenmiş olacağız. Yazınımız devamında bulunan linke tıklayarak plaka sorgulama yapabilirsiniz.

 

HABERE YORUM KAT