1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. PKK öldürülen doktor ve çocuk için özür diledi
PKK öldürülen doktor ve çocuk için özür diledi

PKK öldürülen doktor ve çocuk için özür diledi

PKK’dan öldürülen doktor ve çocuk için özür: Tamamen kaza, soruşturma başlattık

A+A-

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, Diyarbakır’da öldürülen 14 yaşındaki Fırat Simpil ve Doktor Abdullah Biroğul’un kaza sonucu hayatını kaybettiğini söyleyip özür diledi.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 30 Ağustos’ta emniyet aracının geçişi sırasında erken infilak ettirilen patlayıcı nedeniyle 14 yaşındaki Fırat Simpil hayatını kaybetmişti.

Bundan bir gün sonra ise Kulp ve Lice ilçeleri arasında yol keserek kimlik kontrolü yapan PKK’lı bir grup, durdurmak istedikleri aracın kaçması üzerine ateş açtı. Araçtaki Abdullah Birol adlı doktor yaşamını yitirmişti.

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, söz konusu saldırılarla ilgili Sterk TV’ye konuştu. DHA muhabiri Ferit Aslan ve Sterk TV’den gazeteci Amed Dicle, Karayılan’ın “Fırat Simpil ve Doktor Abdullah Biroğlu’nun ailesi bilmeli bu tamamen kazadır. HPG olarak özür diliyor, üzüntümüzü paylaşıyoruz. Bu olaylara ilişkin soruşturma başlattık” dediğini aktardı.

Amed Dicle, Karayılan’ın “Kürt ve Türk halkının evlatları ölüyor. Bunun tek sorumlusu Erdoğan’dır. Akan her damla kanın sorumlusu masayı deviren Erdoğan’dır” ifadelerini kullandığını yazdı.

Sterk TV’nin Karayılan’la yaptığı söyleşinin bu akşam 19:00’da yayınlanacağı duyuruldu. (Diken.com.tr)

 

HABERE YORUM KAT