1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. PKK Kayıtsız, şartsız silah bırakmalıdır
PKK Kayıtsız, şartsız silah bırakmalıdır

PKK Kayıtsız, şartsız silah bırakmalıdır

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, PKK’ye kayıtsız, şartsız silahları susturma çağrısında bulundu. Altan Tan, "İslami vakıfları karalamak" yanlış diyerek, tecavüzcü Ensar Vakfı'na da sahip çıktı.

A+A-

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Meclis'te bir basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin yeniden 2013 şartlarına dönmesi gerektiğini belirten Tan, "PKK’nin kayıtsız, şartsız silahlarını susturması, 2013 Newroz'unda Öcalan'ın çağrısı doğrultusunda silahlı güçlerini Türkiye dışına çıkarması ve silahla hak arama şekline son vermesi gerekir. Hükümetin de atması gereken bütün adımları atması, diyalogları, görüşmeri, demokratikleşmeyi yeni anayasanın içine koyarak sonuçlandırması gerekir. Bunu yapamazsak hep birlikte bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete. Bu gidiş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hayırlı bir gidiş değil" dedi.

TÜM KURUMU SUÇLAMAK YANLIŞMIŞ...
Tan, bir gazetecinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sözleriyle ilgili sorusu üzerine, "Bunlar çok gereksiz polemikler. Ortada tecavüz olayı var. Kimsenin üstünü örtmemesi gerektiği, örtemeyeceği bir vaka var. Aile Bakanı'na düşen, bütün gücüyle bu olayın üstüne gitmesi. Bunu kapatacak, mazur gösterecek, farklı algılar oluşturacak hiçbir beyanatın içine girmemesi gerekir. Ancak bu olayın üzerinden İslami vakıfları, kuruluşları karalamak ve tümünü şamil etmek de yanlış. Bir olaydan, iki olaydan hareketle bütün kurumu suçlamak, aynı görüşe sahip bütün bir camiayı töhmet altında bırakmak yanlış" dedi. (SOL)

HABERE YORUM KAT