1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. PKK faaliyetleri
PKK faaliyetleri

PKK faaliyetleri

ŞIRNAK - Şırnak'ın Uludere ilçesinde güvenlik kuvvetlerine Irak topraklarından uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açılırken, Silopi ve İdil ilçesinde ise göstericiler tarafından okul ve kamu binalarına saldırı düzenlendi.

A+A-
Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Uludere ilçesinde güvenlik kuvvetlerine açılan ateşe anında karşılık verildiği belirtildi.
 
Açıklamada, “pkk mensubu pkk'lılar tarafından sınır ötesinden Irak topraklarından sınırımız üzerinde bulunan Düğün Dağı'ndaki unsurlarımıza taciz ateşi açılmış, en ağır şekilde ateşle karşılık verilmiştir. Olayla ilgili adli işlem başlatılmıştır” denildi.
 
SİLOPİ VE İDİL'DE OKUL İLE KAMU KURUMLARINA SALDIRI
 
Silopi ve İdil ilçelerinde ise göstericilerin okul ile kamu kurumlarına saldırı düzenlediği belirtildi. Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, “Yüzleri kapalı 20 kişilik bir grup tarafından, Şırnak'ın Silopi ilçe merkezinde bulunan Selahattin Eyyubi Ortaokulu'na yapılan taşlı saldırı sonucu okulun camları kırılmıştır. Şırnak'ın İdil ilçesi Adile Naşit Caddesi ve muhtelif cadde ve sokaklarında, PTT binasına ve Veysel Karani Ortaokulu'na saldırıda bulunulmuştur. Bir okul ile MOBESE direklerinde maddi hasar meydana gelmiştir. Olayla ilgili olarak adli işlemin başlatıldığı bilgisi alınmıştır” ifadeleri kullanıldı.
 
(AKK-AŞ-Y)
 
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT