1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. PKK Diyarbakır'da araç gasp etti
PKK Diyarbakır'da araç gasp etti

PKK Diyarbakır'da araç gasp etti

DİYARBAKIR- Bir grup PKK'lı, Bingöl'ün Yayladere ilçesinde orman kesimi yapan bir müteahhidi kaçırırken, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne ait bir araç gasp edildi.

A+A-
Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, “PKK mensubu silahlı 2 pkk'lı tarafından, Bingöl'ün Yedisu ilçesi Akımlı köyü Perçivenk mezrasında, müsaadeli orman kesimi yaptıran bir müteahhit kaçırılmıştır.
 
PKK mensubu silahlı 3 pkk'lı tarafından, Diyarbakır'ın Lice ilçesi Arıklı Mahallesi'nde yol kesilmiş ve Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne ait bir araç gasp edilmiştir” denildi.
 
YOLA DÖŞENEN EL YAPIMI PATLAYICI İMHA EDİLDİ
 
Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde Şırnak'ın Uludere ilçesinde Şırnak-Hakkari karayoluna döşenen el yapımı bir patlayıcının imha edildiği ve olay yerinde derin bir çukur oluştuğu belirtildi.
 
Açıklamada, “Şırnak İl Jandarma Komutanlığı'nca Şırnak-Hakkari karayolu Uludere mülki sınırları içerisinde PKK mensupları tarafından döşendiği değerlendirilen el yapımı patlayıcı düzeneği bulunmuş, yerinde imha edilmiş ve 7x6 metre genişliğinde, 2.5 metre derinliğinde bir çukur açıldığı görülmüştür” ifadeleri kullanıldı.
 
 
(AKK-SO-Y)
 
Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT