1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Pizzanın bir numarası Diyarbakır'da
Pizzanın bir numarası Diyarbakır'da

Pizzanın bir numarası Diyarbakır'da

DİYARBAKIR- New York’un ünlü pizza imparatoru Diyarbakırlı Hakkı Akdeniz, pizza okulu ve iş yeri açmak için geldiği Diyarbakır’da, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı’yı makamında ziyaret etti.

A+A-

ABD'de kaçak başlayan, sokaklarda devam eden hayatını, azmi ve çalışkanlığıyla değiştiren pizza imparatoru Diyarbakırlı Hakkı Akdeniz, pizza okulu ve işyeri açmak için geldiği Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı’yı ziyaret etti.

 

Ziyarette konuşan Hakkı Akdeniz, Diyarbakırlı olarak, Diyarbakır’da hem pizza okulu hem de işyeri açmak istediğini belirterek, “Türkiye’de Diyarbakır’da okul açmak istediğim zaman hep nedenini soruyorlardı. Neden İstanbul değil de Diyarbakır. Diyarbakır benim memleketim, doğup büyüdüğüm yer. Bu yüzden ilk önce Diyarbakır’da ilk pizza okulumu açmak istiyorum” dedi.

 

“AKDENİZ GENÇLER İÇİN İYİ BİR MODELDİR”


Hakkı Akdeniz ile övündüklerini belirten Eş Başkan Fırat Anlı ise, Diyarbakır’ın birçok değeri olduğunu, kültürel, sosyal, insan değerleriyle de öne çıktığını ifade etti. Bir ay önce Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girdiğini hatırlatan Anlı, kültürel, sosyal ve insani değerlerin tanıtımının önemini vurguladı.

 

Hakkı Akdeniz’in yaşam tecrübesinin gençler için bir rol model olduğunu vurgulayan Anlı, “Hakkı kardeşimizin yaşam tecrübesi, ağır çalışma ortamlarından bugüne gelmesi gençler için aslında iyi bir rol modeldir. Diyarbakırlı gençlerin yapabileceği şeylerin ne olduğunu gösteren tipik bir örnektir. Onun için kendisinin iki projesini de büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz” diye konuştu.

 

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ SUNACAĞIZ”


Akdeniz’in kendi topraklarına işyeri açıp kendi insanlarına hizmet verecek olmasını memnuniyetle karşıladıklarını da anlatan Anlı, “Bu kararından dolayı tebrik ediyoruz, ama daha önemlisi bu fırsat eşitliği için Diyarbakırlı gençlerin Diyarbakırlı çocuklara bu mesleğini öğretmek istemesi, bu birikimini paylaşmak istemesi çok daha önemlidir. Biz belediye olarak da her türlü desteği sunacağız” dedi.


(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler