1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘Peygamberimize hiç kimsenin laf söyleme hakkı yoktur’
‘Peygamberimize hiç kimsenin laf söyleme hakkı yoktur’

‘Peygamberimize hiç kimsenin laf söyleme hakkı yoktur’

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi tarafından Peygamber efendimize hakaret içerikli afişlerin asılmasına her kesimden tepkiler yağmaya devam ediyor.

A+A-

İslami Yazar Yahya Erikli’de Peygamber efendimize yapılan saygısızlığa tepki göstererek, “Peygamberimiz (SAV)’e hiç kimsenin laf söylemeye hakkı yoktur söyleyenleri de şiddetle kınıyoruz” dedi.

Diyarbakır’da Yenişehir Belediyesi tarafından asılan Peygamber efendimize hakaret içerikli afişlere tepkiler dinmek bilmiyor. Bir çok konuda araştırmaları bulunan ve gazetemiz köşe yazarlarından olan İslami Yazar Yahya Erikli’de tepki sini dile getirdi.

Peygamberimize kimsenin laf söylemeye hakkı olmadığını belirten Erikli, “Alemlere rahmet ve uyarıcı olarak gönderilen Allah Resülüne iman şartır fakat ne yazıktır ki bu gün halimiz yaman çünkü dünyada  Müslüman olduğunu iddia eden bir çoğumuz onun hayatından bilgi yoksunuyken birilerinin şöhreti ve makamından veya servetinden dolayı onları iyi tanıyıp takip edenler  maalesef peygamberini o kadar merak etmemişken bide ümmetin içinde illet olanlarda mevcut. Tamam Allah resulunu tanımak ve uymak istemiyorsanız tabi olmaya zorlayanda yok fakat velakin bir buçuk milyar Müslümanın önderine  şefaatçisine hakaret sizin haddiniz değil.

Müslüman bir toplumun içinde adeta gözü dönmüş kafirler misali peygambere hakaret ve aşağılayıcı tutumunuzdan dolayı size ödül verecek Allah düşmanlarıdır ama Allah yaptıklarınızdan haberdarken bize düşen sizi lanetlemek ve bu Müslüman halkında sizi daha iyi tanımasına vesile olması  dedeniz Ebu Cehil’de Allah’ın nurunu söndürmeye çalıştı söndüremedi sizmi söndüreceksiniz ey Ebu Cehil’in torunları bakın Allah’ın  hitabına nasıl muhatap olacaksınız Peygambere itâat ediniz. Eğer yüz çevirirlerse bisinlerki ki Allah (c.c) kâfirleri sevmez” (Âl-i İmran Sûresi, Âyet: 31-32) Aralarında hükmetmesi için Allah (c.c) ve Resûlü’ne dâvet olundukları zaman mü’minlerin sözü ancak: “Dinledik ve itâat ettik” demeleridir. İşte bunlar kurtuluşa erecek olanlardır” dedi.


İslami Yazar Yahya Erikli açıklamasını şu ayetlerle sürdürdü:


Kim Allah (c.c)’a ve Resûlüne itâat eder Allah (c.c)’tan korkar ve O’nun (yasaklarından) sakınırsa işte onlar kurtuluşa erecek olanlardır.” (Nur Sûresi, Âyet: 51-52)


“De ki: “Ey insanlar, Ben sizin hepinize gönderilen Allah (c.c)’ın Resûlüyüm. O Allah (c.c) ki; bütün göklerin ve yerin mülkü O’nundur. Ondan başka hiç bir ilâh yoktur. Hem diriltir, hem öldürür. O’nun için gelin Allah (c.c)’a ve Resûlüne îman edin. Allah (c.c)’a ve Allah (c.c)’ın bütün kitaplarına îman etmiş olan O ümmi Peygambere, Ona uyun ki kurtuluşa eresiniz.” (A’raf Sûresi, Âyet: 158)


“Ey îman edenler! Allah (c.c)’a ve Resûlüne itâat edin. Ve işitip durduğunuz halde, Peygamberin emirlerinden yüz çevirmeyin.” (Enfal Sûresi, Âyet: 20)


“Allah (c.c)’a ve Peygamberine itâat edin ki, size merhamet edilsin.” (Âl-i İmran Sûresi, Âyet: 132)
“Ey îmân edenler! Allah (c.c)’a itâat edin. Peygamberine ve sizden olan Emir-ül-mü'minin sahiplerine de itâat edin. Sonra bir şeyde ihtilafa düşerseniz, hemen onun Allah (c.c)’a ve Resûlüne arz edin. Allah (c.c)’a ve ahiret gününe inanan mü’minler iseniz. Bu, hem daha hayırlı hem de netice itibariyle daha güzeldir.” (Nisâ Sûresi, Âyet: 59)

“(Ey Resûlüm) de ki: “Allah (c.c)’a itâat ediniz. Resûlüne itâat ediniz. Eğer (bunlardan) yüz çevirirseniz, artık O (peygamberin) üzerine düşen ancak (tebliğ) yüküdür. Sizin üzerinize düşen de size yükletilen (itâat)tir. Eğer O’na itâat ederseniz hidayete erersiniz. Resûlün vazifesi de ancak apaçık bir tebliğdir.” (Nur Sûresi, Âyet: 54)
“Ey îmân edenler! Allah (c.c)’tan korkun ve doğruyu söyleyin ki O, işinizi yoluna koysun ve günahlarınızı bağışlasın. Her kim de Allah (c.c) ve Resûlüne itâat ederse O, hakikaten büyük bir kurtuluşa ermiştir.” 

 

 

         

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler