1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Peygamberimiz (SAV), insanlık için en müstesna rehberdir
Peygamberimiz (SAV), insanlık için en müstesna rehberdir

Peygamberimiz (SAV), insanlık için en müstesna rehberdir

Diyarbakır AK PARTİ Milletvekili Dr. Mehmet S. Hamzaoğulları Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir açıklama yaptı.

A+A-

Hamzaoğulları yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi: “Âlemlere rahmet olarak gönderilen insanların en hayırlısı Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in dünyamıza teşriflerinin yıldönümünde gönüllerimizin ve insanlığın her zamankinden daha huzurlu ve mutlu olmasını temenni ediyorum.

Sevgili Peygamberimiz (S.A.V) saadet asrının önderi ve insanlık için en müstesna rehberdir. O, Yüce Rabbimizin insanlığa gönderdiği son elçidir. İslam'ın evrensel, çağlar üstü mesajını taşıyan yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim, O'nun aracılığıyla insanlığa indirilmiş, bütün bir insanlık için onun nübüvveti karanlıklardan aydınlığa, zulmetten nura geçişin iftihar vesilesi olmuştur. O insanlık için model konumunda olup, Onun üstün şahsiyeti ve güzel ahlakı bütün insanlığa en güzel örnektir.
Sevgili Peygamberimiz (S.A.V); Rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi erdemli değerleri kişiliğinde toplamış, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya teşvik etmiş, daima tüm insanlığa hoşgörü, sevgi, birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma, kaynaşma ve güzel ahlak çağrısında bulunmuştur.

“Ben ancak güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim” buyuran Peygamberimiz (S.A.V)'in dünyaya teşrifleri ile; insana saygı, insana merhamet ve şefkat, hak, hukuk, adalet, fikir ve vicdan özgürlüğü, Sevgi, hoşgörü, doğruluk, güven ve bunun gibi çok önemli İslam mesajları ile dünyanın akışı değişmiş, tebliğine kulak veren herkes hayatını yeniden tanzim etme, kendini yeniden yapılandırma konusunda müstesna bir rehbere kavuşmuştur.  

Peygamber Efendimiz (S.A.V)'in doğumunu anmaktan asıl gaye; getirmiş olduğu yüce ahlak prensiplerini hatırlamak, emanetine ve hatırasına sahip çıkmak, bizlere sunduğu mesajlara kulak vererek, ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almak ve uygulamak, milletimizi bir arada tutan, kaynaştıran, ortak hedeflere yönelten, güç kaynağımız “İslâmiyet”i daha iyi kavramak ve en güzel şekilde yaşamaktır.  

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslam Aleminin “Kutlu Doğum Haftası'nı” tebrik eder, bütün insanlığa hayırlar getirmesini, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirerek pekiştirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederim. dedi

HABERE YORUM KAT