1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Peygamber efendimizi eniyi anlatana ödülleri verildi
Peygamber efendimizi eniyi anlatana ödülleri verildi

Peygamber efendimizi eniyi anlatana ödülleri verildi

DicleÜniversitesi tarafından Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında düzenlenenPeygamber Efendimize Şiir ve Mektup Yarışmasında dereceye girenlere ödülleriverildi. Kongre merkezinde düzenlenen ödül töreninde yazdıkları yazılarla 230kişi arasından seçilen 63 k

A+A-

Düzenlenentörene K.K.T.C Din İşleri Başkanı Talip Atalay, Dicle Üniversitesi İlahiyatFakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkerim Ünalan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Sait Yücel, öğretim elemanları ve ödül alan öğrencilerin aileleri katıldı.

Programilköğretim öğrencilerinin sergilediği Peygamber Efendimizi anlamak konulutiyatro gösterisi ve öğrencilerin kendi yazdıkları “ Amedin Çocukları” adlı ilahiyiseslendirmesi ile başladı. Salonda bulunanların büyük beğenisini toplayan miniköğrenciler, Allah'ın kullarına sunduğu sayısız nimetleri sahnede kendiimkanları ile anlattı.

En güzel yazıve şiir seçilen, tam altınla ödüllendirilen 5 öğrenci önce yazılarını okudularve hediyelerini K.K.T.C Din İşleri Başkanı, dekanlar ve öğretim görevlilerininelinden aldılar.Nesir dalındaDicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Rabia Çakar ve lise öğrencisiSevgi Nur Ceviz, şiir dalında İlköğretim öğrencisi Şebnem Ceylan ve liseöğrencisi Ruken Öncü, mektup dalında lise öğrencisi İrem Günay, birinciliğigöğüsledi.

5 kişiye tamaltın, 8 kişiye çeyrek altın, 10 kişiye tablet Bilgisayar, 10 kişiye fotoğrafmakinası, 10 kişiye cep telefonu ve 20 kişiye MP 3 hediye edildiği törendeöğrenciler sahneye gelerek ödüllerini aldılar.

 

HABERE YORUM KAT