1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Petrol'de düşüş durdurulamıyor!
Petrol'de düşüş durdurulamıyor!

Petrol'de düşüş durdurulamıyor!

Brent petrolün varil fiyatı, küresel piyasalarda azalan risk iştahının etkisiyle düşüşünü 6. günde de devam ettirerek 48,12 doları gördü.

A+A-

ABD Merkez Bankasının (Fed) dün büyüme beklentilerini aşağı yönlü revize etmesi ve faiz artırımında izlenecek yola ilişkin belirsizliklerin sürmesi sonrasında azalan risk iştahının etkisiyle petrol fiyatlarının son dönemdeki düşüşü ivme kazandı. ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) tarafından dün açıklanan haftalık petrol stoklarının azalmasına karşın beklentilerin üzerinde kalması da petrol fiyatlarına negatif yansıdı.

DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR

Söz konusu gelişmeler sonrasında Brent petrolün varil fiyatı dün günü 48,57 dolardan tamamlarken, bugün de düşüşünü 6. işlem gününe taşıyarak 48,12 dolara kadar geriledi. Analistler, Brent petrolün varil fiyatı için yaklaşan Brexit oylaması, arza ilişkin gelişmeler ve Fed yetkililerinden gelecek faiz artırımıyla ilgili açıklamaların önemli olacağına işaret ederek, aşağı yönlü seyrin devamında 46,9 doların destek, yükselişlerde ise 49,1 doların direnç konumunda bulunduğunu belirtiyor.

Batı Teksas türü ham petrolün varil fiyatı ise dün günü 47,48 dolardan tamamlaması sonrasında, bugün 47,2 - 47,8 dolar bandında hareket ediyor.

HABERE YORUM KAT