1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Petrol şirketi elemanlarına itfaiye eğitimi verildi
Petrol şirketi elemanlarına itfaiye eğitimi verildi

Petrol şirketi elemanlarına itfaiye eğitimi verildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Perenco Petrol şirketi yangın ekibi çalışanlarına 2 günlük eğitim verdi.

A+A-

 

İtfaiye Daire Başkanlığı'nın Eğitmen Grubu'ndan oluşan Şeyhmus Belek, Orhan Sanrı, Mehmet Firik ve Yavuz Tursun, itfaiyenin Kantar Şubesi'nde Perenco Petrol şirketinin yangına müdahale ile görevli 9 kişilik ekibine 2 günlük teorik ve uygulamalı sunum yapıldı.

Yangın çıkma riski fazla olan şirketin elemanlarına yangından korunma, yanma ve yangın bilgisi, akaryakıt yangınlara müdahale yöntemleri, kapalı ve dumanlı yerlerde yangına müdahale ve LPG yangınları ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Eğitimlerde profesyonel itfaiyecilerin gelene kadar neler yapılması gerektiği hakkında da bilgilendirildi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı İ.Hakkı Bilici, yangın esnasında müdahale yöntemlerinden koruma yöntemlerine kadar nasıl davranılacağı konusunda eğitimlerin verdiklerini söyledi. Bilici “Bu tür yapılan eğitimlerle amacımız alanında bilgi sahibi olan itfaiyeciler yetiştirmektir” dedi.Perenco Petrol İş Sağlığı Güvenlik Müdürü Nevzat Yaşar ve Perenco Petrol İş Sağlığı Güvenlik Şefi İlknur Oluş, yardımcı olduklarından dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na teşekkür etti.

 

HABERE YORUM KAT