1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Perinçek'in suikast listesi
Perinçek'in suikast listesi

Perinçek'in suikast listesi

Engin Ardıç, Ferhan Şensoy, Taha Akyol listede... Hem de acil vurulacaklar listesinde... Diğer isimler ise bakın kimler?

A+A-

  Ergenekon iddianamesine yansıyan gizli bir itiraf, Türkiye\'yi sarsan Uğur Mumcu cinayetinin yanısıra karanlık planları da gün ışığına çıkardı. 1990 yılında İşçi Partisi Ankara bürosunda Genel Başkan Doğu Perinçek\'le telefonla görüşen bir kişi işlenmesi düşünülen cinayetleri anlatıyor. Suikast listesinde Ferhan Şensoy bile var.

ACİL VURULACAKLAR LİSTESİKod adı kullanan itirafçı, Engin Ardıç, Uğur Mumcu, Ferhan Şensoy, İlhan Arsel, Bedrettin Dalan, İhsan Doğramacı, Taha Akyol gibi isimlerin \'acil vurulacaklar\' listesine alındığını söyledi. İtirafçı, yazar Turan Dursun\'un katillerinin de Perinçek\'in konferansına katıldığını belirtti.ALO! ÖLÜM LİSTESİ!Karanlık cinayetlerin şifresi, 1990\'da yapılan bir telefon görüşmesine yansıdı. Doğu Perinçek\'i arayan bir kişi, Uğur Mumcu, Ferhan Şensoy, İhsan Doğramacı gibi isimlerin \'Acil vurulacaklar listesinde\' yer aldığını açıkladı. İşçi Partisi Ankara bürosunda, Doğu Perinçek ile bir kişi arasında geçen önemli telefon kayıtları bulundu. İhbar niteliğindeki konuşmalar, faili meçhul cinayetlerin adreslerini de gözler önüne serdi!

İKİNCİ KADEME ÖLDÜRÜLECEKLER LİSTESİYazar Turan Dursun\'un katillerinin de Perinçek\'in konferansına katıldığını belirten itirafçı, Avrasya Maratonu\'na bombalı eylem düzenleyeceklerini kaydetti.

Bu arada itirafçı, ikinci kademe olarak öldürülecekler listesini de verdi:  Egemen Topbaş, Muhammet Raşit Hüseyin Hilmi Işık, Enver Ören, Niyazi Adıgüzel, Esat Coşan, Abdurrahman Dilipak, İsmail Nacar, Kemal Kaçar ve Necmettin Erbakan.İşte Ahmet kod adlı itirafçı ve Perinçek arasındaki konuşmalar:A: Teoman Koman Paşaya anlatayım mı bunları?Perinçek: Sen bize anlat.A: Doğu Bey geldi mi?Ofis: Henüz gelmedi.A: Hiram olayını bildirdik. Şimdi Ferhan Şensoy var, o gidecek.Ofis: Turan Dursun\'u da bunlar mı vurdu?A: Evet tabi.Ofis: O zaman cinayetlerin arasında devlet var?A: Ne devleti! Şimdi sırada Ferhan Şensoy ve Mumcu var. Biz 2 yıl önce MİT\'te olaylar başlayacak diye bildirdik. O zaman hedef Erol Simavi\'ydi. Ama o kurtuldu. Onun yerine Çetin Emeç\'i vurdular. Tetikçiler arasında eski ülkücüler ve Dev-Yolcular var

Kaynak: İNTERNETHABER