1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Pedallar Yeşilay dayanışması için döndü!
Pedallar Yeşilay dayanışması için döndü!

Pedallar Yeşilay dayanışması için döndü!

Bu yıl “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Yeşilay Haftası’nda İstanbul başta olmak üzere Diyarbakır, Bursa, Hatay, Kayseri, Sakarya, Ankara ve Eskişehir’de eş zamanlı olarak bisiklet turu düzenlendi.

A+A-

Pedalların Yeşilay dayanışması için döndüğü etkinlikte etkinliklerle kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını arttırmak hedeflendi.
 
Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası Türkiye çapında düzenlenen bisiklet turuna ev sahipliği yaptı. Yeşilay’ın her yıl geleneksel hale getirdiği turun bu yıl ki sloganı “İyi ki Yeşilay var!” oldu.
 
İstanbul’dan yaklaşık 1500 bisikletlinin katıldığı turun ünlü misafirleri de vardı. Katılımcılar arasında yapılan çekilişle şanslı 3 kişiye bisiklet hediye edildi. Etkinlik, bir çok ilde eş zamanlı olarak düzenlendi.
 
Halkın bağımlılık konusunda farkındalığını artırmayı hedefleyen Yeşilay Haftası’nda düzenlenen etkinlik destekçiler tarafından büyük ilgi gördü. Yeşilay’ın 96. yıl dönümünün de kutlandığı hafta ile ilgili olarak Yeşilay yetkileri, “Her yıl Bisikletliler Derneği ile birlikte Tarihi Yarımada’da düzenlendiğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz bisiklet turumuz yine büyük ilgi gördü. Tarihi Yarımada’nın güzelliklerini keşfettiğimiz turda hedefimiz kamuoyunu bağımlılıklarla mücadeleye çağırmak ve sağlıklı yaşamın güzelliklerini anlatmaktı. 7 farklı ilde aynı zamanda gerçekleşen etkinliğimiz ile ülke çapında “İyi ki Yeşilay var” dedik ”şeklinde konuştu.
 

 

(Kadir Kaya)

HABERE YORUM KAT