1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Pazar sakinleri perişan
Pazar sakinleri perişan

Pazar sakinleri perişan

Diyarbakır Yenişehir Semt Pazarı sakinleri işlerinin yıllardır durgun olduğunu ifade ederek, kendilerine yeni bir yer tahsisi yapılmasını istediler.

A+A-
Diyarbakır Yenişehir Semt Pazarı sakinleri işlerinin yıllardır durgun olduğunu ifade ederek, kendilerine yeni bir yer tahsisi yapılmasını istediler.
 
2005 yılında Yenişehir Belediyesi tarafından İlçe Otogar'ın bitişiğinde hizmete açılan Yenişehir Semt Pazarı'nın sorunları bitmek bilmiyor. Yaklaşık 7 yıldır pazarda yerleri olanlar sahipsizlikten yakındı. O dönemde semt pazarında yer almak isteyenlerden 2 bin TL belediye tarafından ücret alınırken, şu anda pazarda sebze ve meyve satan vatandaşlar iş yapamaz ve evlerine ekmek götüremez durumda olduklarını ifade ettiler.
 
BURADAN ÇIKMAK İSTİYORUZ
 
2005 yılından bu yana semt pazarında tezgahi olan Sabri Dere: "2005 yılından bu yana iş yapamaz durumdayız. Her geçen gün daha da zarar ediyoruz. İlçe otogarı tam karşımızda ama yolcular buraya gelmiyor. Neden gelmediklerini bilmiyoruz. Bize burayı kaç yıllığına verdiklerini bile bilmiyoruz. Buradan bir an önce çıkmak istiyoruz. Perişan durumdayız. İlçe otogarının da buradan kaldırılması gündemde. Buradan kalkarsa bizim vay halimize. Bize şehir içinde bir yere versinler. Bu konu hakkında belediye ile hiç görüşmedik. Kışın burada durmak daha zor. Zaten iş olmuyor. Yetkililer bize yardım etsin" diye konuştu.
 
BİZE KAPALI ALAN VERSİNLER
 
Semt pazarında yer sahibi olan bir diğer vatandaş Selahattin Demirtaş ise 7 yıllık bir süre içerisinde düzen oturtulamadığından yakınarak şunları söyledi: "Yaklaşık 7 yıldır burada olmamıza rağmen bir türlü düzen oturmadı. İş yapamaz hale geldik. Bize şehir içinde kapalı bir alan versinler. Kışın ısınma problemi yaşıyoruz. Yazın ise aldığımız meyve ve sebzeleri satamadığımız için zarar ediyoruz. Biz burada sadece zaman öldürmek için buradayız." diye konuştu.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT