1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Paykasa ile Kredi Kartının Farkları Nelerdir?
Paykasa ile Kredi Kartının Farkları Nelerdir?

Paykasa ile Kredi Kartının Farkları Nelerdir?

Giderek yaygınlaşan internet kullanımının artması ile yapılagelen birçok unsur, sanal ortamda da bir şekilde yapılagelmiştir.

A+A-

Giderek yaygınlaşan internet kullanımının artması ile yapılagelen birçok unsur, sanal ortamda da bir şekilde yapılagelmiştir. Hayatın hızlanması ile vakit darlığı çekilmesi bazı aktivitelerin yapılmasını zorlaştırmıştır. Hiç kuşku yok ki bunlardan bir tanesi de alışveriştir. Alışveriş için marketlere gitme faaliyeti gün geçtikçe azalmaktadır. Bunun yerini daha kolay ve hızlı olarak gösterilen internet ortamında yapılan alışveriş almıştır. Baktığımızda birçok büyük şirketinde “online” alışverişi teşvik ettiği görülmektedir. Bunun için çok büyük ve donanımlı altyapılar kurulduğunu bilinmektedir. Peki, bu alışverişler için kullanılan kredi kartları ne kadar güvenlidir? Kredi kartı yerine alternatif olarak başka bir kart kullanılamaz mı? Avrupa’da uzun zamandır kullanılagelen adlı kart bu soru ile karşımıza çıkmaktadır.
Paykasanın Avantajları
Kredi kartına göre oldukça güvenli, avantajlı, pratik ve hızlı olan paykasa, bu yönleriyle kısa zamanda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Öncelikle ifade etmeliyiz ki paykasa, ön ödemeli bir karttır. Paykasa satın al işleminden birkaç dakika sonra istenilen tutarı içinde barındıran kart alınır. Bu kart ile içinde mevcut olan tutar kadar ödeme yapılmaktadır. Kredi kartında olduğu gibi aşırı ödeme yapılarak borçlandırma yoluna gidilmez. Tamamen kullanıcının inisiyatifinde olması amaçlanan bu yöntem ile çok büyük borçlar altına girilmesi önlenmiş olmaktadır. Ayrıca bu borçlanma durumu söz konusu olmadığı için herhangi bir faiz durumu da yoktur. Kredi kartında ise borçlanmanın getirdiği faiz ile borç giderek katlanır. Bununla birlikte paykasa kart, hiçbir şekilde kişisel bilgilere ihtiyaç duymadığı için verilmesi gerekmez. Bu güvenlik açısından çok önemli bir durumdur. Kredi kartında ise kullanıcı istemese bile kişisel bilgilerin verilmesi zorunludur. Paykasa güvenli mi sorusu da bu bilgi ile cevaplanmış oldu. Bir diğer fark ise paykasa, süresi dolunca kendisini imha etme özelliğine sahiptir. Kredi kartını iptal ettirmek için uzun ve zorlu bir yolculuğa çıkmanız şarttır. Ayrıca paykasa, alışveriş sonrasında birçok bonus ve indirim vermektedir. Kartın içinde kalan tutar ise ile geri alınabilir. Paykasa bozdur işlemi için pin kodu yeterli olacaktır. Belirlenen tutar, kura göre hesaplanıp hesabınıza gönderilir.
Güvenli bir şekilde paykasa kart satın almak için adresini ziyaret ediniz.
 

HABERE YORUM KAT