1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER
PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER

PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER

D.Bakır'da polis okulu servis aracına yaptığı saldırı ile düzenlendi. Olayda İlk önce 1 şehit haberi gelirken daha sonra şehit olanların sayısı 5'e çıktı.

A+A-

Diyarbakır'da polis servis aracına yapılan saldırıda şehit sayısı 6'ya yükselirken, Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, yaralı 17 polis memurunu hastanede ziyaret etti.5 polis memuru, 1 araç şoförünün şehit olduğu ve 17 polis memurunun yaralandığı olay sonrası Vali Hüseyin Avni Mutlu, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Bekir Kalyoncu ve Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralıları ziyaret etti.

Olayın ardından yaralı yakınları hastanelere akın ederken, bazı vatandaşlar sinir krizi geçirdi. Hain saldırıda Duran Karabuğaş, Ahmet Koçyiğit, Ahmet Seyfioğlu, Ahmet Kılıçarslan, Ramazan Tavşanlı ve servis şoförü Kemal Ulu hayatını kaybederken, yaralanan Ahmet Eren, Ahmet Tepek, İbrahim Çardak, Güven Tükmen, Yılmaz Baran, Beyhan Eroğlu, Abdulvahap Tanrıkulu ve Nihat Özer hastaneye kaldırıldı.Diyarbakır kent merkezinde yaşanan olay sonrası polis saldırganların eşkallerini Mobese güvenlik kameraları tarafından tespit etmeye çalışırken,  olayla ilgili çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Saldırganların yakalanması için kent giriş ve çıkışı kontrol altına alındı.Bu arada hain saldırı sonrası İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in ATA uçağı ile Diyarbakır'a geleceği öğrenildi. Ali Gaffar Okkan Polis Yüksek Meslek Okulu'nda görevli polis memurlarını taşıyan servis aracına yapılan saldırıda şehit olan polis memurları için Diyarbakır'da yarın cenaze töreni düzenleneceği belirtildi.