1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Patigo.com yakında açılıyor
Patigo.com yakında açılıyor

Patigo.com yakında açılıyor

Çocuklar için eğlenceli bir Dünya Patigo

A+A-

Çocuklar için eğlenceli bir Dünya Patigo

2000'li yıllarla birlikte hayatımıza giren internetin, birçok alanda köklü değişiklikler getirdiği aşikâr. Özellikle çocukların günlük yaşantı tarzlarını değiştirerek, sosyal medya kavramını hayatımıza dâhil etti. Patigo olarak bu değişimi yıllardır gözlemledik ve artık ihtiyaç duyulan kaliteli, çocuk sağlığına önem veren ve kar amacı gütmeyen sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik.

Uzman pedagoglar eşliğinde hazırlanan eğlence platformumuz, 0-13 yaş aralığındaki çocukların boş vakitlerini eğlenerek ve öğrenerek geçirmelerini amaçlamaktadır. Dünya genelinde tüm alternatifler editör kadromuz tarafından incelenerek, ruh ve beden sağlığına olumsuz yönde etki etmeyecek, çocuklarımızın zeka ve hayal gücü gelişimine faydalı olacak içerikler tespit edilerek yayıncı kuruluşların izin verdiği ölçülerde platformumuzda ücretsiz olarak kullanıma sunulmaktadır. Kategorize edilerek alanlara ayrılmış olan Patigo, çocukların istedikleri videolara kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

Çizgi Film kategorimizde dünyaca ünlü birçok yapımcının ürünleri kontrol mekanizmamızdan geçtikten sonra sitemizde kendine yer bulmaktadır. Pepee, Ben 10 ve Adventure Time gibi ulusal yayın organlarında gösterime giren ve tüm Dünya çapında önemli bir izleyici kitlesi olan Çizgi Filmler, yayınlandıktan hemen sonra hızlı bir şekilde Patigo.com üzerinden izlenebilmektedir.

Portal üzerinde yer alan Müzik kategorisi sayesinde, çocukların hoşlanacağı ve birçok çizgi film içerisinde geçen müzikleri ücretsiz ve takılmadan dinleyebilmektesiniz. Ebeveynlerin günlük yaşantısında muhakkak dinlediği ve gerek çalışma ritmi gerekse ruhsal açıdan dinlenmek için müziğin önemini hepimiz biliyoruz. Biz yetişkinlerin olduğu kadar çocuklarında, ruhun gıdası olan müziğe ihtiyaçları olduğunu unutmayalım. Patigo üzerindeki çocuk müzikleri kategorimiz sayesinde, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın bu ihtiyacını karşılayabiliriz.

Kategoriler arasında en önemli olan bir diğer bölümümüz ise; Eğitici Videolar kategorisidir. Her yaştan çocuğa hitap edecek şekilde düzenlenmiş olan bu kategori sayesinde okul öncesi eğitimden, günlük yaşantıda ihtiyaç duyulabilecek yemek yeme, oyun oynama gibi birçok alanda nasıl davranılması gerektiğini, neler yapılmasını gerektiğini eğlenceli bir şekilde anlatan eğitici materyaller bulabilirsiniz. Çocukların eğitimindeki en önemli unsurun eğlence olduğunu düşünürsek, eğlenerek öğrenmek onlara çok iyi gelecektir.

Eğitici videolar kısmımızda eğlenceden bahsetmişken, Komik Videolar bölümümüzden bahsetmezsek hata yapmış oluruz. Her geçen gün onlarca yeni malzeme kendiliğinden gerek sosyal medya, gerekse medya platformları aracılığı ile internete düşüyor. Eğlence Dünyasının bir numaralı ismi olan Patigo ise tüm bu malzemeleri bir arada toplayarak sizlere sunuyor. Site site gezerek vakit kaybetmektense, Patigo'nun Komik Videolar kategorisini ziyaret ederek hem sizler hem de çocuklarını kahkaha dolu ve neşeli dakikalar geçirebilirsiniz.

Son olarak, özel hazırlanmış olan ve birçok anne, babanın çocukları ile ilgilenemediği durumlarda veyahut başka işler ile uğraşması gerektiklerinde, çocuklarının sakince bir yerde oturması için kullandıkları en önemli çıkış yolu olan çocuk kanallarını, sizler için özel olarak hazırlanmış olan Çocuk TV bölümümüzü ziyaret ederek izleyebilirsiniz. Çocuk TV bölümümüzde bulunan çocuk kanalları sayesinde, tamamen ücretsiz olarak izleyebileceğiniz yayınlar, yayıncı kuruluşların servislerinden yardım alınarak sizlere ulaştırılmaktadır.

Patigo.com kurulduğu günden bu yana, çocuk psikolojisi ve gelişimi alanlarında önemli araştırmalar yapmış, elde ettiği veriler ile yola çıkarak birincil amacı olan sağlıklı bir neslin yetişmesine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Site üzerinde bulunan tüm yayınlar ve videolar, içerik üreten kişi veya kuruluşlardan temin edilmekte olup ilgili departmanlar tarafından titizlikle incelenerek çocukların kullanımına sunulmaktadır. 

 Çok yakında

HABERE YORUM KAT