1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. PARTİLERİN KALE ATAĞI
PARTİLERİN KALE ATAĞI

PARTİLERİN KALE ATAĞI

Diyarbakır: AK Partinin hedeflerinden birisi de Diyarbakır'da seçimi kazanmak. AK Parti'nin, Diyarbakır eski İl Başkanı Abdülrahim Hattapoğlu, İlahiyatçı Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, Altan Tan ve Şah İsmail Bedirhanoğlu'nun (Güneydoğu Sanayici ve İşadamları

A+A-

Takvim Yazarı Bülent Erendaç'ın Köşe Yazısı

Partilerin \'kale\' atağı

- Yerel seçimlere kısa bir süre kala, partiler harekete geçti. Kulislerin nabzını tutan yazarımız Bülent Erandaç, İstanbul, İzmir ve

Yerel seçimlere kısa bir süre kala, partiler harekete geçti. Kulislerin nabzını tutan yazarımız Bülent Erandaç, İstanbul, İzmir ve Ankara\'da aday olabilecek sürpriz isimlere ulaştı. Partiler, özellikle birbirlerinin kalelerini düşürmek için harekete geçti.

 

İstanbul: AK Parti\'de Kadir Topbaş, Cüneyt Zapsu, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ve eski vekil Ali İbiş\'in ismi ön plana çıkıyor. İlçeler için de büyük çalışma başlatan AK Parti, özellikle CHP\'nin kalesi olarak bilinen bölgelerde kamuoyunun tanıdığı işadamı ve sanatçılarla seçmenin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu sürpriz isimlerden birisi de İhsan Kalkavan. Kalkavan\'ın adı, Beşiktaş için geçiyor. DSP ise CHP\'nin İstanbul politikasına önemli hizmetlerde bulunan, Ayfer Atay\'a, aday olması için teklif götürdü.

 

Gökçek-Altınok...

 

Bir diğer sürpriz adaysa Kadir Topbaş\'ın da sanat danışmanlığını yapan tiyatro sanatçısı Kenan Işık. \'Sosyal demokrat seçmene sahip Kadıköy\'e Işık aday olursa kazanma şansı olabilir\'\' deniyor. CHP\'nin ise Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile yola devam edeceği belirtiliyor. Üsküdar\'da Göksel Gümüşdağ ismi AK Parti adayı olarak geçiyor. CHP\'de ise İlhan Kesici ve Cem Kozlu\'nun adı ön planda. ANKARA: Başkent\'te Melih Gökçek-Turgut Altınok yarışı yaşanacağa benziyor. CHP\'de ise eski ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut ve SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın\'ın ismi ön plana çıkıyor. Geçen seçimin adayı Yılmaz Ateş\'in yine \'istekli\' olduğu belirtilirken, Haydar Yılmaz ve Doğan Taşdelen ile Ürgüp Belediye Başkanlığı\'nı bırakarak Nevşehir 1. sıra milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen Bekir Ödemiş akla gelen isimler. MHP\'nin Ankara adayı da oldukça tanıdık. Beypazarı\'nı dünyaya açan Belediye Başkanı Mansur Yavaş\'ın adı MHP\'den büyükşehir adaylığı için ön plana çıkıyor.

 

Menderes\'in Torunu...

 

İzmir: CHP, Aziz Kocaoğlu ile yoluna devam edecek. AK Parti\'nin İzmir adayı özel seçilecek. AK Parti İzmir Milletvekili Erdal Kalkan aday olmak istiyor. AK Parti Buca Belediye Başkanı Cemil Şebboy, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Taha Aksoy aday adayları. Adnan Menderes\'le aynı ismi taşıyan torunu Adnan Menderes\'in adı da kulislerde geçiyor. MHP\'de ise İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu\'nun adı gündemde.

 

Adana: Ak Parti\'de 4 dönemdir, başkanlık görevini sürdüren Aytaç Durak aday.

 

Diyarbakır: AK Partinin hedeflerinden birisi de Diyarbakır\'da seçimi kazanmak. AK Parti\'nin, Diyarbakır eski İl Başkanı Abdülrahim Hattapoğlu, İlahiyatçı Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu, Altan Tan ve Şah İsmail Bedirhanoğlu\'nun (Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı) adı geçiyor. DTP\'nin ise yola Osman Baydemir ile devam edeceği ifade ediliyor.