1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Partilerin hedefi köylü seçmenler
Partilerin hedefi köylü seçmenler

Partilerin hedefi köylü seçmenler

BDP Kayapınar Belediyesi Eşbaşkan adayları Mehmet Ali Aydın ve Fatma Arşimet seçim çalışmaları kapsamında ilçeye bağlı dokuz köyü ziyaret etti.

A+A-
BDP Kayapınar Belediyesi Eşbaşkan adayları ilçeye bağlı Tosunlu, Kuzucuk, Sultanhoca, Çelkaniya, İngici, Kesko, Nogun ve Xatuni köylerini ziyaret etti. Tosunlu köyünde yas olması nedeniyle köy meydanında kurulan taziyeyi ziyaret eden Eşbaşkan adayları, acılı aileye başsağlığı dilediler.
 
Daha sonra Kuzucuk köyünde vatandaşlara hitap eden Eşbaşkan adayı Mehmet Ali Aydın, "Halkımızın bizleri coşkuyla karşılaması nedeniyle halkımıza teşekkür ediyoruz. 30 Mart'ta yapılacak seçimler Kürt halkı için belediye başkanlığı seçimi ötesinde Sayın Öcalan'a özgürlük buluşmasıdır. Halkımızın bu bilinçte olduğu görmek ayrı bir gurur ve mutluluktur" şeklinde konuştu. Eşbaşkan adayı Fatma Arşimet de, Kürtler için seçimlerin referandum niteliğinde olduğunu belirterek, "Gittiğimiz her yerde halkımız bu bilinçle fedakârca çalışması bunun en büyük göstergesidir" dedi.
 
BİSMİL'DE KADIN TOPLANTISI
 
Öte yandan DÖKH'ün 2014 yerel seçim çalışmalarına ilişkin Bismil'in Salat beldesinde Kadınlara dönük düzenlediği toplantıda konuşan Bismil Belediye Eşbaşkan adayı Cemile Eminoğlu Bismil'in BDPli belediyeler sayesinde hizmet görmeye başladığını kaydetti.
 
Düzenlenen toplantıya Bismil BDP Belediye Eşbaşkan adayı Resul Sarı, Diyarbakır DÖKH Kadın aktivistlerinin yanı sıra yüzlerce kadın katıldı. Bismil Belediyesi'nin hizmetleri anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.
 
Eş Başkan Adayı Eminoğlu, “Bismil Belediyesi BDP'nin eline geçmesinden sonra hizmet kalitesinde çok ciddi ilerlemeler kaydetti. Belediyeler elimize geçtiği günden bu yana belediyemiz gece gündüz çalıştı. Siz de çok iyi biliyorsunuz ki BDP belediyelerinden önce Bismil çok kötü bir durumdaydı. Çamur ve toz içindeydi. Biz halkımız için çalışma yapmaya hizmet etmeye geldik. Bundan sonra da çalışmalarımıza gece gündüz devam edeceğiz. Halkımız bugün görüyor ki iktidarda olanlar ile ilgili yolsuzluk ve hırsızlık davaları görülüyor. Bizim partimizle ilgili bu konuda açılmış tek bir dava yoktur. Bizim derdimiz kişiler ya da çıkar peşinde olmak değildir. Bizim amacımız halkımızın özgürlüğü ve haklarını elde etmesi mücadelesidir. Biz zindan ve cezaevlerinde bulunan arkadaşlarımızın özgürlüğüne kavuşmasını istiyoruz. Bu seçimler bizim için bir referandumdur. Burada amacımız ise Kürt halkının özgürlüğüne kavuşmasıdır.

HABERE YORUM KAT