1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Parlak'tan Diyarbakır Masterler Derneği'ne ziyaret
Parlak'tan Diyarbakır Masterler Derneği'ne ziyaret

Parlak'tan Diyarbakır Masterler Derneği'ne ziyaret

DİYARBAKIR - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili adayı Alaattin Parlak, seçim çalışmaları kapsamında Diyarbakır Masterler Derneği'ni ziyaret etti.

A+A-
Parlak, beraberindeki partililerle Diyarbakır Masterler Derneği'ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
 
Parlak’ı Diyarbakır Masterler Derneği Başkanı Veysi Akar, Yönetim Kurulu üyeleri ve Güneydoğunews Genel Koordinatörü Yılmaz Börükoçin karşıladı. Seçimlerin konuşulduğu ziyarette Parlak, 7 Haziran seçimlerinde güçlü bir iktidar için destek istedi.
 
"ÇÖZÜM SÜRECİNİN DEVAMI, DEMOKRATİKLEŞME, YENİ ANAYASA VE BAŞKANLIK SİSTEMİ ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA"
 
Ziyarette konuşan Parlak, çözüm sürecinin devam etmesi açısından demokratikleşme, insan hak ve hürriyetleri bağlamında çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Parlak, "Çözüm sürecinin devamı için 7 Haziran seçiminin çok önemlidir. Seçimler yeni Anayasayı, Başkanlık sistemini ve istikrarlı yönetimi sürdürecektir.
 
 
Çözüm sürecini başlatan ve bugünlere getiren AK Parti’dir. Hepimiz bu kentte yaşadık. Geçmişte yaşananları hepimiz biliyoruz. AK Parti olarak yaptığımız yasal değişiklikler sayesinde inanç özgürlüğü ve Kürt dili önündeki engelleri kaldırdık. Kürtçe kasetler dinlenemiyordu. Kürtçenin önünde yasaklar vardı. Bakın şimdi Üniversitelerimizde Kürt dili ve edebiyatı bölümleri kurduk ve Kürtçe kurslar açılıyor. İnsanlarımız ana dilini öğrenebiliyor" dedi.
 
"MİLLETVEKİLLERİ DİYARBAKIR’IN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIMALI"
 
 
Daha sonra konuşan Diyarbakır Masterler Derneği Başkanı Veysi Akar ise, seçilecek tüm milletvekillerinin parti fark etmeksizin Diyarbakır’ın her türlü sorununu meclise taşımaları gerektiğini belirtti. Akar, "Seçimin kentimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
 
Seçilecek tüm milletvekilleri, parti farkı gözetmeksizin Diyarbakır'ın her türlü sorununu meclise taşımalı. Diyarbakır'ın esas meselesi istihdamdır. Çok genç bir nüfusa sahip Diyarbakır'ımızdaki gençler maalesef işsiz. Diyarbakır'da yoksul, dar gelirli, iş imkanına sahip olmayan ve yeterince mesleki eğitim alamamış çok geniş bir kitle var. Diyarbakır'da gençlere iş imkanları oluşturulmalı, fabrikalar açılmalı, sanayi yatırımları yapılmalıdır" diye konuştu.
 
 
Ziyaretin sonunda Diyarbakır Masterler Derneği Başkanı Veysi Akar, AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Alaattin Parlak’a üstünde isminin yazılı olduğu Diyarbakır Masterler Derneği futbol takımının 21 numaralı formasını ve flamasını hediye etti.
 
 
(BE-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT