1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Parlak seçim çalışmalarına devam ediyor
Parlak seçim çalışmalarına devam ediyor

Parlak seçim çalışmalarına devam ediyor

DİYARBAKIR - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili adayı Alaattin Parlak, seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerini sürdürüyor.

A+A-
Parlak, 7 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçim kampanyası kapsamında bir günlük seçim çalışmasına 1 ilçe 6 köy sığdırdı. Parlak, ilk durağı olan Ergani seçim bürosu ziyaretinin ardından Ergani ilçe esnafını ziyaret etti.
 
 
Ardından köy ziyaretlerine devam eden Parlak, Ahmetli, Aşağı Ahmetli köyü, Yukarı kuyulu, Zülküf Peygamber türbesi, Aşağı Kuyulu ve Yeni Termil köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Parlak, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Parlak, akan kanın durması, bölgenin huzur ve kalkınması için sağduyulu olan tüm vatandaşların AK Parti'ye destek vermesi gerektiğini söyledi.
 
 
Çözüm sürecinin mimarı olan AK Parti'nin güçlenerek meclise gitmesi durumunda sürecin nihayete ermesi için gerekli olan yeni Anayasa ve tüm çalışmaları yapacağını belirten Parlak, köylülerden destek istedi. Parlak, “Çözüm sürecini başlatan AK Parti'dir, nihayete erdirecek olan da yine AK Parti'dir. Bölgenin huzur ve güveninin devamı için herkesin elini taşın altına koyup bu partiye destek olması gerekiyor” dedi.
 
 
Çözüm sürecinin artık devlet malı olduğunu vurgulayan Parlak, “AK Parti iktidarı tarafından kararlılıkla uygulanan Çözüm Süreci artık devlete mal oldu. Bizden önce onlarca hükümet geldi, geçti ama kimse bunu çözmeye yanaşmadı. AK Parti iktidarıyla karanlık güçler devreden çıktı. Artık bölge insanımızın kimliğini inkar eden yok. Eskiden inkarcı politikalar vardı şimdi ise yok” diye konuştu.
 
 
Son olarak Termil köyündeki vatandaşlarla bir süre sohbet eden Parlak, daha sonra seçim çalışması yaptığı köylerdeki vatandaşları 31 Mayıs'ta Diyarbakır'a gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İstasyon Meydanı'ndaki mitingine davet etti.
 
 
(YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT